Dýňová sezóna ještě nekončí. Zkuste ji připravit na dva netradiční způsoby

Dýňová sezóna ještě nekončí. Zkuste ji připravit na dva netradiční způsoby

10.11.2020 | Dýně, to není jen polévka. Můžete ji naplnit masovou nebo zeleninou směsí a zapéct se sýrem, nebo z ní připravit třeba skvělé špagety.

<

Plněná dýně

Budete potřebovat: 

1 menší špagetovou dýni, sůl, pepř, ghí, náplň podle sebe, my doporučujeme mleté maso, které okořeněné orestujete a navrch kvalitní kozí sýr

Postup:

Dýni přepulte a lžíci vydlabejte semínka. Na plech vyložený pečicím papírem dejte dýni, posolte, okořeňte a ghí potřete celou plochu dýně. Dejte do trouby předehřáté na 200 °C na 30-40 minut. Vyzkoušejte vidličkou či se dýně hezky odděluje od sebe. Můžete podávat jako přílohu a nebo s náplní. Naplň, kterou jste si připravili (např. cuketa, houby, slanina, mleté maso, tvaroh...), do dýně, posypte sýrem a nechte ještě zapéct na 10-15 min. 

Hovězí kližka s dýňovými špagetami

Budete potřebovat: 500 g masa, 3 cibule, olivový olej, 2 lžíce ghí, 1 rajčatový protlak, kousek čerstvého zázvoru, 1 celou skořici, 2 stroužky česneku, 3 mrkve, 1/4 celeru, 2 petržele, 2 dcl červeného vína a vývar, 1 dýni  hokkaido, sůl a pepř

Postup:

Maso očistěte, posolte a opepřete čerstvím mletým pepřem. Na velké pánvi orestujte na ghee cibulku do zlatova a nasledne přidejte kližku, nechte ze všech stran zatáhnout.  Na kostičky nakrajenou mrkev, celer a petržel orestujte. Přidejte rajčatový protlak a také červené víno, nechte odpařit alkohol. Následně přidejte vývar a zázvor, skořici, česnek, bylinky podle chuti. Nechte dusit do měkka.

Hoddaido oloupejte a hrany škrábejte škrabkou na brambory na široké nudle. Na pánvi rozpalte ghee a olivový olej, přidejte nudle, osolte a opepřete a za občasného míchaní krátce orestujte do zavadnutí. 

Za poskytnutí receptů děkujme spol. Dr-Nek

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Svět slaví Halloween, víte ale kde a jak?

30.10.2020 | I když mnoho lidí považuje Halloween za ryze americký svátek, jeho počátky spadají na území Evropy. Byli to totiž Keltové, kteří tak slavili začátek zimy. Samhain, jak se svátek dříve nazýval, obsahoval celou řadu obřadů a zvyklostí a na území Skotska a částečně v Irsku se slaví dodnes.

Citrusy nejsou zdaleka nejlepším zdrojem vitamínu C

26.11.2020 | I když se o důležitosti vitamínů pro lidský organismus píše a mluví neustále, je současné období poznamenané pandemií koronaviru, spojené navíc s obdobím podzimu, kdy je zvýšená konzumace vitamínů obzvlášť potřebná, pro dostatečný příjem všech potřebných vitamínů nejdůležitější. To si většina spotřebitelů i v ČR uvědomuje. Ne vždy mají ale spotřebitelé dostatek správných informací o zdrojích vitamínů, což se týká i nejznámějšího vitamínu C.

Okurky v plastových fóliích jako důkaz neekologického smýšlení? Přibrzděte...

01.12.2020 | Ne nadarmo se říká, že mnoho aktivistů škodí. Už jen proto, že se do této funkce nominují lidé bez patřičných znalostí a skrze veřejné kanály hlásají cosi o zamořování planety plasty a zbytečném balení potravin. Přitom právě obaly jsou mnohdy jedinou možností, jak potravinu ochránit před poškozením například při transportu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont