Dva čeští výrobci lihovin získali medaile na soutěži v USA

Dva čeští výrobci lihovin získali medaile na soutěži v USA

15. 5. 2018 | Dva čeští výrobci lihovin uspěli na jedné z největších soutěži lihovin World Spirits Competition 2018 v San Francisku. Palírna Radlík v Jílovém u Prahy získala tří stříbrné medaile a Baron Hildprandt palírny v Blatné zlatou medaili.

Celkem bylo hodnoceno téměř 2500 lihovin od výrobců ze 65 zemí.

Z Palírny Radlík získala stříbrnou medaili tradiční pálenka z jablek uzrálá v dubových soudcích i originální bezinková pálenka v kategorii Eau de Vie. Destilát z vinných hroznů stejným způsobem uspěl i v kategorii vinných brandy a koňaků v konkurenci zvučných jmen jako Camus, Martell, Rémy Martin. Zámecká palírna v Blatné získala za hruškový likér Baron Hildprandt zlatou medaili.

Palírna Radlík je kombinací pěstitelské pálenice a malého ovocného lihovaru. Své produkty tvoří v tradiční měděné dvoukotlové destilační aparatuře malého objemu.

"Po opakovaných úspěších na vizovickém Trnkobraní a Floře košt Olomouc jsme našli odvahu prezentovat naše komerční produkty i ve světové konkurenci," uvedl hlavní destilatér Kamil Kutina.

České lihoviny v soutěži bodovaly i loni mj. stříbrnou medailí pro bylinný likér Becherovka.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vláda schválila návrh na snížení zbytků pesticidů v potravinách

6. 6. 2018 | Snažit se snížit do roku 2020 zbytky pesticidů v potravinách rostlinného původu o desetinu proti průměru let 2009 až 2012 plánuje ministerstvo zemědělství. Uvádí to v Národním akčním plánu k bezpečnému používání pesticidů v ČR do roku 2022, který dnes schválila vláda.

Řetězec Globus otevře v ČR první malý obchod

31. 5. 2018 | Obchodní řetězec Globus otvírá v Česku první menší obchod Globus Fresh, dosud provozoval v tuzemsku 15 hypermarketů. Nová prodejna bude v Pardubicích na sídlišti Dubina, další pak vyroste v Praze.

Belgické výrobce čokolády skupují zahraniční firmy

1. 6. 2018 | Stále více tradičních belgických výrobců čokolády přebírají zahraniční firmy, což v zemi způsobilo téměř existenční krizi.

Aktuální číslo

v prodeji od 30.7.