Dubnový CZ TEST je v prodeji!

Dubnový CZ TEST je v prodeji!

| V současné době se rozšiřuje nový trend, a to nakupovat do vlastních obalů, resp. chodit nakupovat do obchodu tzv. bez obalu. Mnozí se tak domnívají, že tímto přístupem podporují trend omezování nadbytečného používání plastů. Jak to ale doopravdy s potravinami a jejich obaly je? Přírodě možná tímto přístupem pomůžeme, svému zdraví ale můžeme ublížit. V novém čísle pro vás máme celý speciál s řadou odborníků o hygieně i recyklaci plastových obalů.

Každý z nás sní zhruba 236 kusů vajec za rok. Velká část z nich pochází z klecových chovů, některá pak z alternativních chovů. Víte, jak je od sebe rozeznat? 

Ořechy se osvědčily jako kvalitní zdroj energie, bílkovin, kvalitních tuků, ale i selenu, který preventivně chrání před civilizačními onemocněními. Než si však dáte obecně doporučovanou hrst denně, podívejte se, které uspěly v našem testování. 

V současném světě je celá řada teritorií, v nichž jsou zdroje pitné vody natolik kontaminovány, že jsou tamní lidé nuceni používat k pití balenou vodu v PET lahvích. V naší zemi k tomu ale neexistuje (téměř) žádný důvod. Proč? Čtěte v rubrice potravinová policie. 

Modrozelené logoFAIRTRADE vídáme v obchodech stále častěji, a to na některých druzích kávy, čaje, čokolády, výjimkou ale není ani cukr, rýže nebo koření. Co tyto produkty odlišuje od ostatních?

Light výrobky jsou ne zrovna šťastně překládané a hlavně vnímané jako zdravé a nízkokalorické. Ovšem ne vždycky tomu tak skutečně je a na nás je, abychom je uměli správně vyhodnotit. 

Poslední měsíc loňského roku přinesl novinku pro všechny milovníky českého zlata, piva. Vyznáte se v současném značení?

PŘEDPLAŤTE SI CZ TEST  A DOSTÁVEJTE INFORMACE O POTRAVINÁCH A JEJICH KVALITĚ KAŽDÝ MĚSÍC DO SVÉ SCHRÁNKY!

CZ TEST NYNÍ KOUPÍTE TAKÉ V PRODEJNÁCH PENNY MARKET, BILLA A KAUFLAND!

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vejce levnější než jejich náklad: Dováží se sem i kusy za korunu

16.04.2019 | Před Velikonocemi se zvyšují dovozy vajec ze zahraničí, vejce se často prodávají za ceny nižší než jsou náklady, například kus za korunu.

Nenechte se nachytat na babiččinu bábovku nebo domácí sekanou!

15.04.2019 | Možná jste si v obchodě všimli, že někteří výrobci se vám snaží vnutit zdánlivě přidanou hodnotu výrobku, kterou "šikovně" schovávají do označení, že jde o produkt domácí či jako od babičky. Jenže mají na to právo?

Nepořádek a zkažené potraviny některé restaurace netrápí

17.04.2019 | Středočeští hygienici dali restauracím v letošním prvním čtvrtletí meziročně více pokut. Minulý rok jich bylo ve stejném období 27, letos už 250. Minulý rok činily sankce 114 000 korun, letos už více než 636 000 korun.