Dovoz jídla za 40 % ceny? Existuje i lepší řešení

Dovoz jídla za 40 % ceny? Existuje i lepší řešení

20.10.2020 | Ceny rozvozových platforem jsou pro restaurace likvidační. Cestou je vlastní rozvoz s logistickým partnerem, říká Michal Menšík, CEO logistického startupu DoDo.

V návaznosti na uzavření hospod se opět dostávají do popředí rozvozové platformy, které jsou pro restaurace v těchto dnech jednou z mála cest, jak jídlo dostat k zákazníkům. Objevují se však také stestky restauratérů, že rozvozové platformy zneužívají těžké situace stravovacích zařízení a jejich poplatky za doručení jídla jsou likvidační. Pohybují se totiž běžně okolo 40 % z ceny jídla.

Prodej jídla skrze platformy třetích stran samozřejmě má své výhody. Často se jedná o dobře známé služby s širokou uživatelskou základnou, takže jistý odbyt je svým způsobem zajištěn. Restaurace ale přijde o mnoho peněz na poplatcích, které jdou vysoko nad rámec poplatku za doručení, který platí zákazník. Možná ještě větším problémem pak je, že daný podnik přichází o svou identitu a o svůj kontakt se zákazníkem.

Na tuto skutečnost v poslední době přichází mnoho hráčů na českém trhu, kteří si začínají rozvoz řešit po svém. Rozjíždějí svou vlastní rozvozovou službu dostupnou na svém vlastním webu, kde mohou dlouhodobě budovat svou image. Příjemným bonusem pak je, že se restaurace nemusí o své tržby dělit s prostředníkem. To ale samozřejmě neznamená, že má mít každá restaurace vlastní vozový park – samotná logistika je tím posledním krokem v celém procesu a mnohdy je efektivnější ji outsourcovat.

Velkou výhodou pro restaurace je, že pokud se rozhodnou jít touto cestou a rozvážet jídlo po svém, na trhu existují logistické služby jako DoDo, které jim rozvážku zajistí plně „na klíč" a dle jejich představ. Kurýr takových služeb navíc může sloužit nejen jako ten, kdo předá jídlo, ale jako nedílná součást celé zákaznické zkušenosti a dobře vyškolený ambasador dané restaurace. DoDo ostatně partnerům nabízí i možnost co-brandovaného vozu a uniformy.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Těstoviny: Lehce stravitelná dobrota plná energie

30.07.2021 | Zapékané, plněné, s omáčkou i bez, slané i sladké, pro milovníky masa i vegetariány, milované dětmi stejně jako dospělými. Bez těstovin rozličných druhů a chutí už by si většina z nás neuměla svůj jídelníček představit. Poodhalte jejich historii a naučte se, jak který druh co nejlépe využít.

Jak na rozmrazování potravin? Toto si zapamatujte

04.08.2021 | Mražené potraviny mohou obsahovat bakterie, které mohou po rozmrazení růst a způsobit otravu jídlem. Správné postupy rozmrazování snižují pravděpodobnost nemocí přenášených potravinami a snižují  také  potravinový  odpad.

Jan Stibal prozradil, kolik si letos zaplatíme za kus kvalitního pašíka

02.02.2021 | Tuzemské spotřebitele láká vepřové maso z dovozu na cenu, přitom je tuzemské maso mnohem čerstvější a nemusí procházet mrazením ani přepravou přes polovinu kontinentu. Nejenom o tom jsme si povídali s ředitelem Svazu chovatelů prasat, Ing. Janem Stibalem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont