Dostatek omega-3 může člověka chránit proti zánětu i pneumonii

Dostatek omega-3 může člověka chránit proti zánětu i pneumonii

07.10.2021 Jana Čiháková

Dostatečný příjem omega-3 mastných kyselin, které jsou především v tučných rybách, zvyšuje schopnost těla bránit se zánětu. Může pomoci i při pneumonii, která je vážnou komplikací covidu-19. Ukázala to studie cílená na prevenci chronických zánětů, kterou dělalo Centrum zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno. O výsledcích dnes informoval zdravotní ústav.

Většina české populace konzumuje stravu, ve které je nedostatek protizánětlivých živin, tedy má nízký obsah omega-3 mastných kyselin. Dostatek těchto látek pomáhá membránám buněk v lidském těle, aby byly odolnější vůči zánětu, který vyvolá útok viru. Odborníci tvrdí, že rozdíl v tom, jak dokáže reagovat tělo s dostatkem omega-3 na napadení koronavirem, může i zachránit život pacienta.

"Pokud v ČR zemřelo na covid-19 asi 30.000 lidí, mohlo teoreticky těžkou pneumonii přežít přes 5000 z nich, kdyby dodržovali nutriční doporučení a jejich těla netrpěla nedostatkem omega-3 mastných kyselin," uvedl vedoucí projektu a vedoucí Centra zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu Jiří Ruprich.

Ve studii bylo 160 lidí, u kterých odborníci na počátku hospitalizace udělali diagnostiku 20 mastných kyselin, které jsou nejvíce obsaženy v buněčných membránách. Lidé, jejichž tělo bylo na tom lépe s obsahem omega-3 mastných kyselin s dlouhým řetězcem, měli větší šanci přežít. Podobné výsledky přinesly podle zdravotního ústavu také odborníci z USA a Španělska.

Vyšší hodnoty omega-3 mastných kyselin mají pozitivní vliv na celkové zdraví organismu, uvedl ústav. Lidé by proto měli jíst dostatek tučných ryb, jako jsou losos, makrela či sardinky. Na trhu jsou k dispozici i doplňky stravy s obsahem těchto důležitých látek.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Třetině pacientů v nemocnicích hrozí podvýživa, nejvíc seniorům

25.10.2021 | V riziku podvýživy neboli malnutrice je podle odborníků 30 procent pacientů v nemocnicích, u dalších až 15 procent se pobytem v nemocnici zhorší. Hrozí často také lidem v domovech seniorů, ale i těm žijícím v domácnostech, zejména osamělým seniorům. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví.

Slevové prodejní akce brambor nás poškozují, tvrdí zemědělci

22.10.2021 | Akce, kdy se brambory prodávají pod osm korun za kilogram, poškozují zemědělce. Dnes to na tiskové konferenci řekl za Agrární komoru předseda zelinářů Petr Hanka. Podle něj budou zemědělci místo brambor raději pěstovat pšenici, u které prodejní cena roste.

DANONE ohlásilo zdražení. Důvodem je navýšení nákladů

19.10.2021 | Francouzská potravinářská společnost Danone kvůli vyšším nákladům zvedne ceny, neboť čelí dražším surovinám i potížím v dodavatelských řetězcích. Firma, která v České republice stojí za značkami Activia, Actimel nebo Alpro, to dnes uvedla, když představila tržby za třetí čtvrtletí. Ty přitom vzrostly.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont