Domácí paštika z kuřecích jater s bylinkami a bílým vínem

Domácí paštika z kuřecích jater s bylinkami a bílým vínem

02.02.2021 | Dejte si paštiku! Přinášíme skvělý recept na domácí paštiku. Chutnat bude i těm nejnáročnějším strávníkům a jemně dokreslí poklidnou atmosféru zimních večerů.

Ingredience:

500 g kuřecích jater, 1 středně velká cibule, 400 ml vývaru, 150 ml bílého vína, čerstvé bylinky dle preferencí, 150 ml smetany, 250 g másla

Postup:

Nadrobno pokrájenou cibuli osmažte na másle a přidejte kuřecí játra. Zprudka orestujte a podlijte bílým vínem. Nechte pár minut odstát.

Následně přidávejte vývar tak, aby vždy asi třetina jater vykukovala nad hladinu. Nechte probublávat přibližně 20 minut, až se tekutina zredukuje cca na polovinu.  

Samotná játra rozmixujte se 2/3 másla. Postupně přidejte šťávu, smetanu a čerstvé bylinky a opět mixujte.

Do připravené misky nalijte hotovou paštiku, přelijte zbytkem rozpuštěného másla a dozdobte bylinkami. Nechte několik hodin odstát v chladničce.

Podávejte s čerstvým chlebem či bagetou.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Netradiční snídaně - zítra ráno zkuste, sklidíte úspěch

12.02.2021 | Pokud vám chybí francouzské metropole a zakládáte-li si na sladkých snídaních, vyzkoušejte recept na křupavý French toast podávaný s tvarohem, čerstvým ovocem a nasekanou čokoládou posypaný opraženými Corn flakes.

Varování spotřebitelům. Tyto konzervy raději vraťte zpět prodejci

19.02.2021 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nepravdivé údaje o obsahu masa u masných konzerv z Polska. Produkt BEST Premium Lunch, v balení 110 gramů, musí prodávající společnost Kaufland stáhnout ze všech svých poboček.

Elektrická energie z pomerančů? Tuna prý dokáže vyprodukovat 50 kilowatthodin

24.02.2021 | Každé jaro ulice španělské Sevilly příjemně provoní pomerančové květy, v zimě ale více než pět milionů kilogramů hořkého ovoce spadaného z 48 000 sevillských pomerančovníků představuje nebezpečí pro chodce a je noční můrou městských úklidových služeb, napsal deník The Guardian. Díky novému projektu však nechtěné pomeranče od nynějška budou moci posloužit k výrobě elektrické energie.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont