Díky narozeninám své dcery dnes dovážím měsíčně 3 kamiony potahovací hmoty na dorty

Díky narozeninám své dcery dnes dovážím měsíčně 3 kamiony potahovací hmoty na dorty

16.09.2020 | Nikdy nepekla a přesto dnes vede firmu, která dodává potahovací hmotu cukrářkám po celém Česku a části Evropy. Jak vidí sladký svět Monika Grgulová, zakladatelka Dortisimo.cz?

<

O potahových hmotách se Monika Grgulová dozvěděla díky touze sehnat krásný dort pro dceru. To se totiž ukázalo jako problém. Cukrářky byly zaneprázdněné a na trhu nebyla žádná kvalitní a zároveň chutná potahovací hmota, kterou by na výrobu dortu mohla použít. Monika objevila díru na trhu a neváhala ji využít.

Kde a jak jste nakonec hmotu sehnala?

Po prozkoumání českých webů a e-shopů jsem se vrhla na ty zahraniční. Hodně mi ve hledání pomohla znalost maďarštiny. Zabrousila jsem totiž na web maďarské firmy, které potahovací hmoty vyráběla. Nebyly tak drahé jako ty dostupné u nás. Tak jsem objednala 2 kg na zkoušku. Já sama bych ale nepoznala, jestli je hmota kvalitní a jak dobře se s ní pracuje, dala jsem ji tedy jedné cukrářce, která ji vzala na cukrářský sraz k ozkoušení.

A jak to dopadlo?

Hmota podle cukrářek chutnala výborně a nebyla umělá jako jiné výrobky, ale na druhou stranu nebyla zas tolik elastická. Šel s ní dobře potáhnout dort a vyrobit malé figurky, ale větší figurky už ne. No rozhodla jsem se to risknout. S výrobcem jsme byli už předem domluvení, že když budu spokojená, tak budu moct jejich hmotu dovážet do Česka a na Slovensko. Takže jsem to potvrdila a udělala první větší objednávku.

Byl o ní u nás zájem?

Nejdřív to šlo trochu ztuha, ale brzy se to rozkřiklo a mně začaly chodit hromady objednávek. Vůbec jsem nestíhala balit, pořád jsem jezdila s balíčky a malou dcerou v kočáru na poštu, později už šla se mnou vedle a kočár plný balíků… 

Dovážíte dnes stejnou hmotu jako tenkrát?

Dovážíme teď od stejného výrobce, ale s pozměněnou recepturou. Měla jsem na něj požadavek, aby mi připravil hmotu, se kterou by se dalo i dobře modelovat. Zároveň aby byla chutná a levná a bez alergenů. No a on to během pár měsíců zařídil. Jednou na Vánoce mi volal, že pro mě má dárek – bezkonkurenční hmotu Smartflex Velvet. A opravdu to tak bylo. Prodáváme ji dodnes, a dokonce ji vyvážíme i do dalších zemí, Německa, Rakouska, Polska, Holandska a Slovenska.

Kdy jste si k prodeji potahovací hmoty přidala i další pomůcky na pečení?

To vyšlo z přání cukrářek. Vždycky jsem chtěla být úspěšná v tom, co dělám a jednu z cest jsem viděla v tom, že vyslechnu všechna přání svých zákaznic. A protože jsme s manželem jezdili na cukrářské srazy a trávili jsme tam s nimi hodně času, často jsme od některé z cukrářek slyšeli, že jim tu něco chybí. Každé takové přání jsme se snažili splnit. Takže například chtěli vše jednoduše nakoupit na jednom místě – potravinářské barvy, krabice na dorty, podnosy, vykrajovátka atd. My jsme pak ta přání jen plnili. Dopadlo to tak, že dovážíme zboží z celého světa, protože často šlo o nějaké novinky z ciziny. 

Promítají se v prodejích u vás aktuální trendy? Co je teď in v cukrařině?

Mezi nejnovější trendy v cukrařině určitě patří například zdobení dortů a zákusků zrcadlovou polevou. Jak už napovídá název, poleva na dezertu působí jako zrcadlo a leskne se, což působí velmi efektním dojmem. Z dalších trendů jsou to například takzvané malé dezerty, Cake Pops, což jsou taková lízátka na špejli. Renesanci zažívají také pusinky a dortíky Pavlova. A nesmíme zapomenout ani na megahit posledních let, a to jsou makronky. Na jejich přípravě ztroskotá i mnoho dobrých cukrářů. 

Chystáte letos nějaké novinky?

Novinky zařazujeme průběžně během celého roku. Hlídáme si trendy v cukrařině a nové produkty vyhledáváme na různých zahraničních výstavách. Stále zařazujeme další dodavatele a výrobce cukrářských pomůcek a potravin, abychom pro naše zákazníky měli vždy něco nového a zajímavého.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Chcete prodávat kapry? Máte poslední dny na registraci

04.12.2020 | Veterináři upozorňují prodejce kaprů, že mají poslední dny na registraci. Musí tak učinit do nejpozději týden před začátkem prodejů. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Loni zjistili při předvánočních kontrolách zhruba čtyřprocentní chybovost.

Šampionem Salonu vín 2021 je Rulandské bílé z vinařství Thaya

01.12.2020 | Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2021 zvolila odborná komise Pinot blanc (Rulandské bílé), pozdní sběr, 2018 z vinařství Thaya z Hnanic na Znojemsku. Pořadatelé to oznámili v tiskové zprávě po skončení hodnocení.

Smutné chyby rodičů aneb Jí vaše dítě tak, jak by mělo?

01.12.2020 | Žijeme ve světě nepřeberných možností, také ve světě, ve kterém si můžeme vybrat z desítek výživových směrů a trendů a je to zcela v pořádku a na rozhodnutí každého. Ovšem jen do té doby, než se tyto přístupy začnou aplikovat i na děti.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont