Demi sektu šlapou na paty prosecco a nealko vína

Demi sektu šlapou na paty prosecco a nealko vína

16.01.2020 | Skupina Bohemia Sekt loni prodala přes 29 milionu lahví sektů, šumivých nápojů a vín. Polosuchý sekt přitom

<

Z 18 milionů prodaných lahví sektů a šumivých nápojů, v jejichž případě skupina Bohemia drží zhruba 70 procent na trhu v ČR, bylo přes sedm milionů lahví Bohemia Sekt demi sec (polosuchý), zhruba stejně jako v roce 2018. Jde o dlouhodobě nejprodávanější šumivé víno v ČR. "K úspěchu celé kategorie přispěl také dlouhodobě rostoucí zájem o nealkoholické sekty. Jejich roční prodeje přesáhly hranici 600 000 lahví," uvedl Beránek. Významný nárůst zaznamenala také značka Prosecco Mionetto, kterou skupina na českém trhu distribuuje. Meziročně se prodej zvedl o 21 procent.

Tichých vín značek Habánské sklepy, Víno Mikulov, Vinařství Pavlov, Chateau Bzenec a dalších prodala společnost Bohemia Sekt téměř 11 milionů lahví, meziročně o dvě procenta více. Habánské sklepy zůstaly podle firmy nejprodávanější značkou tichých vín v českém maloobchodě.

Zvyšující se prodeje vyžadují podle ředitele společnosti dlouhodobé investice do výsadby nových vinic, jejich obhospodařování a do výroby. "Jednou z priorit je zajistit si dostatek moravských hroznů. Dál pokračujeme ve výsadbě vinic, nyní obhospodařujeme 540 hektarů, a k tomu máme připravených 22 hektarů pozemků pro letošní výsadbu," uvedl.

Lépe reagovat na rostoucí poptávku po kvalitních tuzemských vínech pomůže skupině středisko na zpracování hroznů v Mikulově, které firma buduje třetím rokem a provoz spustí letos. Nová lisovna za více než 200 milionů korun by měla zpracovávat osm milionů kilogramů hroznů, v případě potřeby bude možné její kapacitu zvýšit. Další letošní investice budou směřovat do výroby sektů ve Starém Plzenci, společnost tam zmodernizuje linku pro výrobu nejvyšší řady sektů klasickou metodou kvašením v láhvi Bohemia Sekt Prestige.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně ke koronaviru: Doporučení SZPI a SZÚ

14.09.2020 | Vzhledem k narůstajícímu počtu případů a bohužel i mýtů, které kolují mezi lidmi, vydali inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce doporučení spotřebitelům i provozovatelům potravinářských podniků.

Penny bude opět uklízet Česko: Přidáte se?

16.09.2020 | V sobotu 19. září 2020 proběhne v rámci celé republiky úklidový den již tradiční akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. PENNY je i v letošním roce partnerem akce a prostřednictvím svých marketingových a komunikačních kanálů zve k zapojení širokou veřejnost.

Plošné kolapsy včelstev se promítnou do ceny medu

17.09.2020 | Med v Česku zřejmě podraží. Jarní úhyn včelstev a malé snůšky totiž vedly k tomu, že na některých místech republiky včelaři nevytočili žádný med. Vyplývá to z informací ČTK od včelařů a Antonína Přidala z brněnské Mendelovy univerzity. Jak se připravit na to, aby se podobná situace neopakovala, odborníci neví.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont