Dejme přednost osobitým moravským a českým vínům, prosí vinaři

Dejme přednost osobitým moravským a českým vínům, prosí vinaři

24.03.2020 | Moravská a česká vína si dlouhodobě zaslouží pozornost pro svou osobitost, ale také pro nespornou kvalitu, kterou dokazují mnohými úspěchy na různých mezinárodních soutěžích. Kvalitou se mohou srovnávat se všemi zahraničními, v něčem jsou i lepší.Navíc V této těžké době se musíme navzájem umět podpořit. Platí to ve všech oborech naší ekonomiky a samozřejmě i pro naše vinaře a jejich vína.

„Nákupem vín tak pomůžeme našim vinařům překonat tuto těžkou dobu a dáme jim možnost, aby pro nás nadále vyráběli skvělá a výjimečná vína. Byla by přece škoda o ně přijít, když dělají dobrou vizitku celé naší zemi,“ komentuje podporu moravských a českých vín JUDr. Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR.

Aktuální situace přinesla společnosti i velká pozitiva. Semkli jsme se a podporujeme se. „Je skvělé, že se v celé zemi mezi lidmi vzedmula velká vlna solidarity, chceme si navzájem všichni více pomáhat. Věřím, že podobná solidarita se odrazí i v tom, že zákazníci budou chtít podpořit svého vinaře, že si jeho vína objednají na e-shopu nebo ve svém okolí najdou vinotéku, která ještě nějakým způsobem funguje a víno koupí tam,“ hledá světlé momenty na aktuální situaci Ing. Tomáš Vican, MBA, MSc., Ph.D., majitel Vican rodinného vinařství Mikulov, které je aktuálním držitelem titulu Vinařství roku.

Podpora domácí produkce je důležitá

Domácí produkci podpoříme velmi snadno. „Už jenom tím, že si naše vína budete kupovat, budete je s radostí pít a užívat si jejich výjimečnost. A až to situace dovolí, budeme velmi rádi, když se za námi přijdete podívat. Pravidelně pořádáme několik velmi pěkných akcí, které se těší velké oblibě. Sledujte vinaře na sociálních sítích, kde pravidelně přináší nejnovější dění z vinařství, a těšte se z vín, které vám s radostí představují,“ sděluje Ing. Bořek Svoboda, ředitel v Zámeckém vinařství Bzenec, které získalo titul Šampion salonu vín – národní soutěže vín 2020, největší a nejvyšší soutěže vín v České republice.

Pokud se nemůžete zastavit v obchodě, vyzkoušejte objednávku přes e-shopy jednotlivých vinařů, vináren či jiných e-shopů s alkoholem. Zastavte se ve vinárně anebo kontaktujte svého vinaře. Zájem o láhev vína a podporu domácího vinařství je velmi potěší.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Česká soběstačnost (nejen) po koronavirové krizi: Nejvíce nás "pálí" ovoce a zelenina

25.05.2020 | S koronavirovou krizí v Česku začaly sílit i hlasy po větší potravinové soběstačnosti. Odborníci volají zejména po větší produkci ovoce a zeleniny, rozšíření skladovacích prostor či výraznější osvětě směrem k českým potravinám.

V pondělí zajděte na jedno zelené! Bude se jím slavit otevření restaurací

21.05.2020 | O téměř sedm týdnů později letos lidé ochutnají zelené pivo, které brněnský pivovar Starobrno již popatnácté uvařil původně pro letošní Zelený čtvrtek. Pivovar sudy se zelenou třináctkou dodá restauracím tak, aby ji mohly nabídnout v první den obnoveného provozu po rozvolnění pravidel proti šíření koronaviru. Pivovar o tom informoval v tiskové zprávě.

Žvýkací a ocasní senzory a speciální roboti pro krmení. Jak to chodí na mléčné biofarmě?

25.05.2020 | Přes 4 miliony litrů biomléka ročně a více než 700 krav v celém stádu. Pouhých šest kilometrů od výrobního závodu společnosti Hollandia se nachází farma, která je hlavním dodavatelem biomléka pro značku populárních jogurtů. Zároveň je největší ekologickou mléčnou farmou v Česku. Jak zvládá tak velký provoz a co vše musela učinit, aby splňovala kritéria biofarmy?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont