Dejme přednost osobitým moravským a českým vínům, prosí vinaři

Dejme přednost osobitým moravským a českým vínům, prosí vinaři

24.03.2020 | Moravská a česká vína si dlouhodobě zaslouží pozornost pro svou osobitost, ale také pro nespornou kvalitu, kterou dokazují mnohými úspěchy na různých mezinárodních soutěžích. Kvalitou se mohou srovnávat se všemi zahraničními, v něčem jsou i lepší.Navíc V této těžké době se musíme navzájem umět podpořit. Platí to ve všech oborech naší ekonomiky a samozřejmě i pro naše vinaře a jejich vína.

„Nákupem vín tak pomůžeme našim vinařům překonat tuto těžkou dobu a dáme jim možnost, aby pro nás nadále vyráběli skvělá a výjimečná vína. Byla by přece škoda o ně přijít, když dělají dobrou vizitku celé naší zemi,“ komentuje podporu moravských a českých vín JUDr. Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR.

Aktuální situace přinesla společnosti i velká pozitiva. Semkli jsme se a podporujeme se. „Je skvělé, že se v celé zemi mezi lidmi vzedmula velká vlna solidarity, chceme si navzájem všichni více pomáhat. Věřím, že podobná solidarita se odrazí i v tom, že zákazníci budou chtít podpořit svého vinaře, že si jeho vína objednají na e-shopu nebo ve svém okolí najdou vinotéku, která ještě nějakým způsobem funguje a víno koupí tam,“ hledá světlé momenty na aktuální situaci Ing. Tomáš Vican, MBA, MSc., Ph.D., majitel Vican rodinného vinařství Mikulov, které je aktuálním držitelem titulu Vinařství roku.

Podpora domácí produkce je důležitá

Domácí produkci podpoříme velmi snadno. „Už jenom tím, že si naše vína budete kupovat, budete je s radostí pít a užívat si jejich výjimečnost. A až to situace dovolí, budeme velmi rádi, když se za námi přijdete podívat. Pravidelně pořádáme několik velmi pěkných akcí, které se těší velké oblibě. Sledujte vinaře na sociálních sítích, kde pravidelně přináší nejnovější dění z vinařství, a těšte se z vín, které vám s radostí představují,“ sděluje Ing. Bořek Svoboda, ředitel v Zámeckém vinařství Bzenec, které získalo titul Šampion salonu vín – národní soutěže vín 2020, největší a nejvyšší soutěže vín v České republice.

Pokud se nemůžete zastavit v obchodě, vyzkoušejte objednávku přes e-shopy jednotlivých vinařů, vináren či jiných e-shopů s alkoholem. Zastavte se ve vinárně anebo kontaktujte svého vinaře. Zájem o láhev vína a podporu domácího vinařství je velmi potěší.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Jak nepřibrat a udržet se i v těchto dnech ve formě?

09.04.2020 | V posledních dnech zažíváme v našem osobním i pracovním životě mnoho překotných změn. Mění se nám zaběhlá životospráva, organizace dne, mnozí pociťují zároveň i značnou nejistotu z budoucnosti a jsou vystaveni stresu. Jak to vše sladit se zdravým životním stylem, jak nepřibrat a udržovat se i psychicky co nejvíce v pohodě?

Velikonoce v lehkém stylu: Zkuste tyto tipy

08.04.2020 | Letošní Velikonoce budou pro každou rodinu trochu jiné. Velikonoční pobyty, cestování, ale i návštěvy (u) příbuzných bude mnohým jistě chybět. O to víc se můžete věnovat velikonočním zvykům, vaření a pečení v domácím prostředí.

Vinaři se kvůli koronaviru obávají o letošní sklizeň

09.04.2020 | Celoplošné uzavření restaurací, vináren a vinoték není zdaleka jediným problémem, který trápí české a moravské vinaře. Pandemie koronaviru a s ní související opatření by mohla brzy významně zkomplikovat i práci na vinicích a citelně ohrozit průběh sklizně. Vyplynulo to z ankety mezi členy Vinařské unie.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Dubnové jarní číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont