Danone koupí výrobce veganských potravin Earth Island

Danone koupí výrobce veganských potravin Earth Island

19.02.2021 | Francouzská potravinářská společnost Danone se dohodla na převzetí amerického výrobce jídla zaměřeného na vegany a vegetariány Earth Island. Dohoda má pomoci francouzské skupině splnit plán zvýšení prodeje rostlinných potraviny do roku 2025 na pět miliard eur (106,8 miliardy Kč) ze současných dvou miliard.

Finanční podmínky dohody firmy nezveřejnily, uvedla dnes agentura Reuters.

Earth Island byla založena v roce 1988 a patří mezi průkopníky ve výrobě rostlinných potravin v USA. Vlastní značky jako Follow Your Heart a Vegenaise. Danone uvedla, že Earth Island bude jako součást skupiny schopna urychlit růst své značky Follow Your Heart na národní i mezinárodní úrovni spolu s nejznámějšími rostlinnými značkami Danone, kterými jsou Alpro, Silk a So Delicious Dairy Free.

Danone je největším výrobcem jogurtů na světě, patří ji ale mimo jiné také značky balené vody Evian a Badoit. V roce 2017 firma koupila za 12,5 miliardy USD amerického výrobce biopotravin WhiteWave s cílem odpovědět na přesun spotřebitelů ke zdravějšímu stravování.

Francouzský podnik dnes také uvedl, že letošní rok bude rokem oživení z koronavirové krize, která negativně zasáhla její zisk a tržby za loňský rok. Od druhého čtvrtletí Danone očekává návrat k růstu tržeb, návrat k růstu zisku pak od druhé poloviny roku. Firma ale upozornila, že první čtvrtletí bude ještě obtížné.

Za loňský rok se srovnatelné tržby firmy Danone snížily o 1,5 procenta. Důvodem byl převážně slabší prodej balené vody restauracím a kojenecké výživy. Analytici čekali pokles o 1,6 procenta.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Detox? Nutnost nebo jen módní "výstřelek"?

13.04.2021 | Detoxikace se stala „povinnou“ jarní vášní. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby řada doporučení od samozvaných guru na zdravou životosprávu nezacházela do extrému a nepřipomínala spíš recept na to, jak si účinně ublížit.

Z pozorování v obchodech: Dezinfekce "na ozdobu" a "mazlení" ve frontách

15.04.2021 | Vládní opatření proti šíření onemocnění Covid-19 změnila povahu i průběh nakupování potravin. Dodržování všech pravidel ale není zcela automatické, někteří spotřebitelé se i po roce restrikcí dopouštějí pochybení, kterými mohou ohrožovat ostatní, jiní zase nemají povědomí o možnostech, kterých lze využít a přispět tak ke snížení rizik.

Povinné třídění kuchyňského odpadu: Jak by to vypadalo?

01.04.2021 | Kuchyňský odpad tvoří velkou část celkového odpadu, do budoucna bude třeba tuto otázku stále více řešit. Pilotní provoz už zahajují Teplice. Město si proto pozvalo firmu JRK, která dnes ve sběrném dvoře odpadky z některých popelnic roztřídí a spočítá, kolik gastroodpadu se v nich nacházelo. Město se tak dozví, kolik kuchyňského odpadu bude potřeba vytřídit.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont