Danone koupí výrobce veganských potravin Earth Island

Danone koupí výrobce veganských potravin Earth Island

19.02.2021 | Francouzská potravinářská společnost Danone se dohodla na převzetí amerického výrobce jídla zaměřeného na vegany a vegetariány Earth Island. Dohoda má pomoci francouzské skupině splnit plán zvýšení prodeje rostlinných potraviny do roku 2025 na pět miliard eur (106,8 miliardy Kč) ze současných dvou miliard.

Finanční podmínky dohody firmy nezveřejnily, uvedla dnes agentura Reuters.

Earth Island byla založena v roce 1988 a patří mezi průkopníky ve výrobě rostlinných potravin v USA. Vlastní značky jako Follow Your Heart a Vegenaise. Danone uvedla, že Earth Island bude jako součást skupiny schopna urychlit růst své značky Follow Your Heart na národní i mezinárodní úrovni spolu s nejznámějšími rostlinnými značkami Danone, kterými jsou Alpro, Silk a So Delicious Dairy Free.

Danone je největším výrobcem jogurtů na světě, patří ji ale mimo jiné také značky balené vody Evian a Badoit. V roce 2017 firma koupila za 12,5 miliardy USD amerického výrobce biopotravin WhiteWave s cílem odpovědět na přesun spotřebitelů ke zdravějšímu stravování.

Francouzský podnik dnes také uvedl, že letošní rok bude rokem oživení z koronavirové krize, která negativně zasáhla její zisk a tržby za loňský rok. Od druhého čtvrtletí Danone očekává návrat k růstu tržeb, návrat k růstu zisku pak od druhé poloviny roku. Firma ale upozornila, že první čtvrtletí bude ještě obtížné.

Za loňský rok se srovnatelné tržby firmy Danone snížily o 1,5 procenta. Důvodem byl převážně slabší prodej balené vody restauracím a kojenecké výživy. Analytici čekali pokles o 1,6 procenta.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Elektrická energie z pomerančů? Tuna prý dokáže vyprodukovat 50 kilowatthodin

24.02.2021 | Každé jaro ulice španělské Sevilly příjemně provoní pomerančové květy, v zimě ale více než pět milionů kilogramů hořkého ovoce spadaného z 48 000 sevillských pomerančovníků představuje nebezpečí pro chodce a je noční můrou městských úklidových služeb, napsal deník The Guardian. Díky novému projektu však nechtěné pomeranče od nynějška budou moci posloužit k výrobě elektrické energie.

Mlynáři ohlásili zdražení mouky. Kolik si připlatíme za pečivo?

22.02.2021 | Mlynáři ohlásili zdražování mouky o 20 až 25 procent kvůli vzrůstajícím cenám potravinářské pšenice. Ta vystoupala podle nových smluv až na 5800 Kč za tunu. Dnes to v tiskové zprávě uvedl předseda představenstva Společenstva mlynářů a pekařů ČR Jaroslav Chochole.

Varování spotřebitelům. Tyto konzervy raději vraťte zpět prodejci

19.02.2021 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nepravdivé údaje o obsahu masa u masných konzerv z Polska. Produkt BEST Premium Lunch, v balení 110 gramů, musí prodávající společnost Kaufland stáhnout ze všech svých poboček.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont