Další nelegální skladu! 30 kilo masa se vyhřívalo téměř na sluníčku

Další nelegální skladu! 30 kilo masa se vyhřívalo téměř na sluníčku

05.08.2020 | Kontrola Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj odhalila poblíž Žatce na Lounsku sklad, v němž bylo nelegálně skladováno maso. Nebyly tam dodrženy teploty pro skladování, chybělo i náležité označení, část potravin byla neznámého původu a prostor byl znečištěný.

Ve správním řízení hrozí provozovateli skladu za všechna zmíněná pochybení pokuta až do výše jednoho milionu korun. ČTK o tom dnes informoval tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček. "Ve skladu kontrola odhalila mimo jiné různá balení vepřového a hovězího masa o celkové váze přes 30 kilogramů při nevyhovující teplotě prostředí devět stupňů Celsia. Legislativa však požaduje pro maso teplotu nejvýše sedm stupňů Celsia, pro drůbeží maso nejvýše čtyři stupně Celsia a pro vnitřnosti nejvýše tři stupně Celsia," uvedl Vorlíček.

Mluvčí doplnil, že hlavním pochybením bylo podle inspektorů chybějící schválení skladu, dále pak nedodržení chladírenského řetězce a nedostatečné prokázání původu. Inspektoři SVS na místě pozastavili činnost provozu, maso znehodnotili obarvením a nařídili, aby ho provozovatel na vlastní náklady nechal zlikvidovat v asanačním podniku.

V červenci kontroloři objevili v dodávce na Teplicku 75 kilogramů ryb, mořských plodů a masa, kde rovněž nebyla dodržena příslušná teplota.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Inspektoři: Pozor, tento doplněk je zdraví škodlivý

17.12.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před doplňkem stravy „VALENTUS SlimROAST OPTIMUM 118g, původem z USA (distributor: Valentus, Inc., Sioux Falls, SD 57106, USA, šarže: A28594912G).

Veterináři u Ústí odhalili auto se 70 kg potravin bez dokladů

04.03.2021 | Veterináři spolu s celníky odhalili v okrese Ústí nad Labem vozidlo, které převáželo 70 kilogramů potravin neznámého původu v nevhodných podmínkách. Šlo o mořské plody, ryby, plže, hlavonožce a chlazené masné výrobky.

Velká máslová záhada. Kde se vzalo to, které neměkne ani při vyšších teplotách?

01.03.2021 | Kanadští spotřebitelé začali veřejně řešit záhadu, která se týká kvality másla v obchodech. Mnozí si totiž všimli, že v posledních týdnech se máslo hůře roztírá a neměkne ani při pokojové teplotě. Jedním z možných vysvětlení je podle odborníků to, že chovatelé začali kravám do krmiva přidávat větší množství palmového tuku, napsal server BBC.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont