Další nelegální skladu! 30 kilo masa se vyhřívalo téměř na sluníčku

Další nelegální skladu! 30 kilo masa se vyhřívalo téměř na sluníčku

05.08.2020 | Kontrola Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj odhalila poblíž Žatce na Lounsku sklad, v němž bylo nelegálně skladováno maso. Nebyly tam dodrženy teploty pro skladování, chybělo i náležité označení, část potravin byla neznámého původu a prostor byl znečištěný.

<

Ve správním řízení hrozí provozovateli skladu za všechna zmíněná pochybení pokuta až do výše jednoho milionu korun. ČTK o tom dnes informoval tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček. "Ve skladu kontrola odhalila mimo jiné různá balení vepřového a hovězího masa o celkové váze přes 30 kilogramů při nevyhovující teplotě prostředí devět stupňů Celsia. Legislativa však požaduje pro maso teplotu nejvýše sedm stupňů Celsia, pro drůbeží maso nejvýše čtyři stupně Celsia a pro vnitřnosti nejvýše tři stupně Celsia," uvedl Vorlíček.

Mluvčí doplnil, že hlavním pochybením bylo podle inspektorů chybějící schválení skladu, dále pak nedodržení chladírenského řetězce a nedostatečné prokázání původu. Inspektoři SVS na místě pozastavili činnost provozu, maso znehodnotili obarvením a nařídili, aby ho provozovatel na vlastní náklady nechal zlikvidovat v asanačním podniku.

V červenci kontroloři objevili v dodávce na Teplicku 75 kilogramů ryb, mořských plodů a masa, kde rovněž nebyla dodržena příslušná teplota.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Hašlerky mají narozeniny, je mi 100 let

04.12.2020 | Bonbony Hašlerky slaví letos 100. výročí od svého vzniku. Černá cukrovinka pojmenovaná podle písničkáře Karla Hašlera je do současnosti jedním z nejprodávanějších bonbonů, v ČR před ní vedou pouze bonbony Tic Tac a na Slovensku ještě JOJO Medvídci. Dnes to uvedli na tiskové konferenci zástupci společnosti Nestlé, která značku od roku 1992 vlastní.

Penny "rodinka" roste. Dnes se otevřely hned dvě nové prodejny

03.12.2020 | PENNY dnes otevřelo hned dvě nové prodejny, a to v Netolicích na Prachaticku a v Ivanovicích na Hané. Pokračuje tak ve své expanzi a pomalu, ale jistě, se blíží hranici 400 prodejen. Letos se jedná už čtvrtou a pátou zcela novou prodejnu, přičemž v průběhu prosince plánuje otevřít další. PENNY si tak neustále upevňuje svoji pozici sítě s nejvyšším počtem obchodů.

Maňák opět boduje, jeho Sauvignon 2019 ohromil Izrael

02.12.2020 | Vinařství Štěpán Maňák z Žádovic na Hodonínsku a vinařství B/V z Ratíškovic na Hodonínsku získala na mezinárodní soutěži Terravino v Izraeli tituly šampiona za nejlepší vína soutěže. Krom toho vinaři získali i dvě velké zlaté medaile. Informoval o tom Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont