Další nelegální skladu! 30 kilo masa se vyhřívalo téměř na sluníčku

Další nelegální skladu! 30 kilo masa se vyhřívalo téměř na sluníčku

05.08.2020 | Kontrola Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj odhalila poblíž Žatce na Lounsku sklad, v němž bylo nelegálně skladováno maso. Nebyly tam dodrženy teploty pro skladování, chybělo i náležité označení, část potravin byla neznámého původu a prostor byl znečištěný.

<

Ve správním řízení hrozí provozovateli skladu za všechna zmíněná pochybení pokuta až do výše jednoho milionu korun. ČTK o tom dnes informoval tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček. "Ve skladu kontrola odhalila mimo jiné různá balení vepřového a hovězího masa o celkové váze přes 30 kilogramů při nevyhovující teplotě prostředí devět stupňů Celsia. Legislativa však požaduje pro maso teplotu nejvýše sedm stupňů Celsia, pro drůbeží maso nejvýše čtyři stupně Celsia a pro vnitřnosti nejvýše tři stupně Celsia," uvedl Vorlíček.

Mluvčí doplnil, že hlavním pochybením bylo podle inspektorů chybějící schválení skladu, dále pak nedodržení chladírenského řetězce a nedostatečné prokázání původu. Inspektoři SVS na místě pozastavili činnost provozu, maso znehodnotili obarvením a nařídili, aby ho provozovatel na vlastní náklady nechal zlikvidovat v asanačním podniku.

V červenci kontroloři objevili v dodávce na Teplicku 75 kilogramů ryb, mořských plodů a masa, kde rovněž nebyla dodržena příslušná teplota.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Hlíva a shiitake, dvě posily imunitního systému

15.09.2020 | Neskutečná síla hlívy ústřičné byla relativně dlouho neznámá. O rozvoj pěstování tohoto zázraku se nejvíce zasloužila RNDr. Ginterová z Bratislavy. Právě ona upozornila na její blahodárné účinky, které jsou srovnatelné s již dobře známou houbou shiitake.

Varování spotřebitelům: V pomazánce z Icelandu může být botulotoxin

19.06.2020 | Státní veterinární správa (SVS) varuje před sýrovou pomazánkou od britského výrobce Primula Ltd. Může v ní být bakterie, která produkuje jed botulotoxin. V ČR pomazánku ve třech příchutích distribuuje obchodní řetězec Iceland, všechny její šarže jsou ale z trhu stahovány.

SZPI zabavila 18 tun arašídů, obsahovaly karcinogenní látky

09.09.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Středočeský kraj zadržela zásilku 17 820 kg arašídů (Podzemnice olejná) původem z Číny, kterou nevpustila do vnitřního trhu ČR.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont