Čokoládo-kokosový dort, nepečený raz dva hotový

Čokoládo-kokosový dort, nepečený raz dva hotový

28.03.2019 | Máte chuť na sladkou tečku? Připravte si dort podle receptu pekařů a cukrářů Biopekárny Zemanka. Na ozdobui můžete použít i jejich čoko-kokosky, které dotáhnou chuť k dokonalosti.

Budete potřebovat:
Na korpus: 110 g strouhaného kokosu, 2 ušlehané bílky, 60 g tmavého cukru + máslo na
vymazání formy
Na náplň: 300 ml smetany ke šlehání, 300 g kvalitní hořké čokolády, 3 až 4 žloutky + kapka
griotky, ta přece nic nezkazí

Postup:
Troubu předehřejte na 140 °C. Dortovou formu vymažte. Z bílků ušlehejte sníh a vmíchejte do něj kokos, hmota nesmí být příliš řídká, musí držet pohromadě. Hmotu vymačkejte do vymazané dortové formy na dno a do výšky asi 4 až 5 cm. Pečte 35 až 40 minut do zlatova. Mezitím si připravte náplň. Smetanu dejte do hrnce a zahřejte (nesmí se vařit), přideje čokoládu, nechte rozpustit a neustále míchejte, dokud nevznikne hladká směs. Zašlehejte do ní žloutky a vylijte na vychladlý korpus. Nechte přes noc v ledničce ztuhnout. Nakonec dort ozdobte sušenkami.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Bramborová polévka s pestem z medvědího česneku. Doporučujeme ochutnat!

21.06.2019 | Rychlá polévka, která zažene hlad. Brambory mají totiž díky obsažené vláknině jeden z nejvyšších indexů sytosti (tj. míra schopnosti potravin snížit hlad a snížit potřebu energetického příjmu na několik dalších hodin). Tento recept se vám bude hodit, jak na přípravu večeře, tak i k obědu před hlavním chodem.

Kofola kupuje distributora kávy Café Reserva a čajů Dilmah

10.07.2019 | Nápojářská skupina Kofola kupuje distributora kávy značky Café Reserva a čajů značky Dilmah, pražskou firmu Espresso. Cenu firmy nezveřejnily. Kofola to oznámila dnes na svém webu.

Kaviár z Madagaskaru: Jak se vyrábí luxusní produkt v jedné z nejchudších zemí světa?

16.07.2019 | Ruský a francouzský kaviár je vyhlášený, Čína je zase považována za jednoho z největších producentů. Jak si povede ale Madagaskar, který posílil svou pozici na trhu s luxusními komoditami a po vyhlášené čokoládě, vanilce a tučných husích játrech se stane jedinou zemí Indického oceánu, která bude kaviár vyrábět?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červencové číslo koupíte od 24. 6. v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont