Čokoládo-kokosový dort, nepečený raz dva hotový

Čokoládo-kokosový dort, nepečený raz dva hotový

28.03.2019 | Máte chuť na sladkou tečku? Připravte si dort podle receptu pekařů a cukrářů Biopekárny Zemanka. Na ozdobui můžete použít i jejich čoko-kokosky, které dotáhnou chuť k dokonalosti.

<

Budete potřebovat:
Na korpus: 110 g strouhaného kokosu, 2 ušlehané bílky, 60 g tmavého cukru + máslo na
vymazání formy
Na náplň: 300 ml smetany ke šlehání, 300 g kvalitní hořké čokolády, 3 až 4 žloutky + kapka
griotky, ta přece nic nezkazí

Postup:
Troubu předehřejte na 140 °C. Dortovou formu vymažte. Z bílků ušlehejte sníh a vmíchejte do něj kokos, hmota nesmí být příliš řídká, musí držet pohromadě. Hmotu vymačkejte do vymazané dortové formy na dno a do výšky asi 4 až 5 cm. Pečte 35 až 40 minut do zlatova. Mezitím si připravte náplň. Smetanu dejte do hrnce a zahřejte (nesmí se vařit), přideje čokoládu, nechte rozpustit a neustále míchejte, dokud nevznikne hladká směs. Zašlehejte do ní žloutky a vylijte na vychladlý korpus. Nechte přes noc v ledničce ztuhnout. Nakonec dort ozdobte sušenkami.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Chystáte party? Vyměňte jednohubky za něco originálnějšího + recepty

05.06.2020 | Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

Skvělá rozkvetlá Pavlova. Tu musíte vyzkoušet!

19.05.2020 | Sněhové pusinky zdobené něžnými květy patřily mezi vůbec první květinové recepty z mé kuchyně. Můj syn Kryštof mne již tehdy podporoval a povzbuzoval, ačkoli sotva viděl na kuchyňskou linku.

Užijte si piknik bez příprav. Chytré služby dnes vše vyřeší za vás

04.06.2020 | Najíst se venku pod palbou slunečních paprsků a s partou skvělých přátel nebo rodiny je sice skvělé, ale i nebezpečné. Ty největší dobroty totiž podléhají rychlé zkáze, při vysokých teplotách může být riziková už jen cesta na piknikové místo. Jsou ale možnosti, jak si užít parádní hostinu v trávě bez rizik a bez vláčení piknikového koše. Můžete si totiž vše nechat přivézt.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont