ČOI zjistila 32 případů prodeje alkoholu a tabáku mladistvým

ČOI zjistila 32 případů prodeje alkoholu a tabáku mladistvým

13.08.2018 | Porušení zákazu prodeje cigaret a alkoholu mladším 18 let zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI) v prvním čtvrtletí ve 32 případech.

U části kontrol inspekce využila figuranty. Celkem ČOI provedla 412 kontrol a porušení některého z předpisů zjistila v 51 procentech z nich. ČOI to uvedla v tiskové zprávě.

Ve 13 případech inspekce zjistila porušení zákazu prodeje tabákových výrobků nebo elektronických cigaret osobám mladším 18 let. Ve čtyřech dalších případech inspektoři zjistili prodej alkoholických nápojů mladistvým a při dvou kontrolách přišli na prodej tabákových výrobků prostřednictvím e-shopu.

Celkem inspekce uložila v období od 20. února do 31. března 169 pokut v hodnotě 1,25 milionu korun. Zakázala také prodej 385 kusů výrobků v celkové hodnotě 13.493 Kč.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Přední novozélandský producent medu do něj přidával chemikálie

19.04.2019 | Přední novozélandský producent vysoce ceněného manukového medu přiznal, že do něj přidával syntetické látky, aby posílil jeho antibakteriální účinky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní média.

Kontroly na trzích: 172 kg masa nebylo v chladicím boxu, další kusy byly prošlé

11.04.2019 | Veterinární inspektoři Stání veterinární správy (SVS) provedli kontrolu prodeje živočišných produktů na farmářských trzích v pražských Dejvicích (Malé trhy Hradčanská) a Zličíně.

Na trhu je zelenina, ve které je čtřnásobek povolených pesticidů, inspektoři ji stahují

12.04.2019 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v prodejní síti další dovozovou čerstvou zeleninu, která obsahovala nadlimitní množství pesticidů.