ČOI zjistila 32 případů prodeje alkoholu a tabáku mladistvým

ČOI zjistila 32 případů prodeje alkoholu a tabáku mladistvým

13.08.2018 | Porušení zákazu prodeje cigaret a alkoholu mladším 18 let zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI) v prvním čtvrtletí ve 32 případech.

U části kontrol inspekce využila figuranty. Celkem ČOI provedla 412 kontrol a porušení některého z předpisů zjistila v 51 procentech z nich. ČOI to uvedla v tiskové zprávě.

Ve 13 případech inspekce zjistila porušení zákazu prodeje tabákových výrobků nebo elektronických cigaret osobám mladším 18 let. Ve čtyřech dalších případech inspektoři zjistili prodej alkoholických nápojů mladistvým a při dvou kontrolách přišli na prodej tabákových výrobků prostřednictvím e-shopu.

Celkem inspekce uložila v období od 20. února do 31. března 169 pokut v hodnotě 1,25 milionu korun. Zakázala také prodej 385 kusů výrobků v celkové hodnotě 13.493 Kč.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

V čaji byly opět pesticidy. Zásilku z Číny se však naštěstí podařilo zadržet

07.01.2019 | Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem Praha – Ruzyně nevpustili do vnitřního trhu ČR zásilku čaje z Číny. Výsledky rozborů čaje s názvem Green Snail prokázaly, že čaj překračuje maximální povolené limity u tří typů pesticidů.

Máme se bát kančího a vepřového? Veterináři vydali novou varovnou zprávu

09.01.2019 | Obavy z afrického moru prasat stále ještě nevyprchaly z éteru a na stole už je další "černý puntík" v neprospěch divočáků. Veterináři potvrdili výskyt parazita svalovce u divokého prasete odloveného na Frýdlantsku, který může být i příčinou úmrtí člověka. Máme se snad začít ještě víc bát?

Kaufland prodával džem vlastní značky s menším množstvím ovoce

08.12.2018 | Kaufland prodával pod svojí privátní značkou K-Classic višňový džem, ve kterém bylo méně ovoce, než bylo uvedeno na obale. Vyrobený byl v Německu.

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.