ČOI zjistila 32 případů prodeje alkoholu a tabáku mladistvým

ČOI zjistila 32 případů prodeje alkoholu a tabáku mladistvým

13. 8. 2018 | Porušení zákazu prodeje cigaret a alkoholu mladším 18 let zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI) v prvním čtvrtletí ve 32 případech.

U části kontrol inspekce využila figuranty. Celkem ČOI provedla 412 kontrol a porušení některého z předpisů zjistila v 51 procentech z nich. ČOI to uvedla v tiskové zprávě.

Ve 13 případech inspekce zjistila porušení zákazu prodeje tabákových výrobků nebo elektronických cigaret osobám mladším 18 let. Ve čtyřech dalších případech inspektoři zjistili prodej alkoholických nápojů mladistvým a při dvou kontrolách přišli na prodej tabákových výrobků prostřednictvím e-shopu.

Celkem inspekce uložila v období od 20. února do 31. března 169 pokut v hodnotě 1,25 milionu korun. Zakázala také prodej 385 kusů výrobků v celkové hodnotě 13.493 Kč.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI našla v Tescu polskou kapustu s velkým množstvím pesticidu

8. 11. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v děčínském obchodě řetězce Tesco kapustu, která obsahovala pesticid chlorpyrifos v množství, které šestnáctkrát přesahovalo limit.

Veterináři odhalili nelegální sklad kebabu na Českokrumlovsku

10. 10. 2018 | Veterináři s celníky v odhalili nelegální sklad polotovarů pro výrobu kebabu v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku.

Inspekce varuje před sušenou kustovnicí obsahující pesticid

23. 10. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z tržní sítě pět šarží výrobků se sušenou kustovnicí čínskou od společnosti POEX Velké Meziříčí, jejím dodavatelem byla firma Wolfberry.

Aktuální číslo

V prodeji od 29. 10.