Co nám neuniklo v lednu? Super kavárna ani hranolky s guacamole

Co nám neuniklo v lednu? Super kavárna ani hranolky s guacamole

31.01.2020 | Testujeme výrobky z potravinářského světa, restaurace i neotřelé recepty a tady jsou naši lednoví favorité!

<

Pufovaná čočka

Pufovaná čočka v mini raciolkách 99,44 %, mořská sůl a slunečnicový lecithin, nic více, nic méně. Chuťově vynikající, vysoký obsah bílkovin, ale i vlákniny (6 g/100g) – šlo by označit i na obale a využít výživové tvrzení „s vysokým obsahem vlákniny“. Je to určitě daleko lepší výrobek než rýžové pufované chlebíčky, jsou z naší tuzemské suroviny a všichni potřebujeme zvýšit konzumaci luštěnin.  Tady máme možnost místo rýže konzumovat čočku. Vřele doporučuji vyzkoušet.

Dana Gabrovská

Bio Dream & Joya Kokos

Rostlinný nápoj bio Dream & Joya Kokos je výrobek z kategorie zdravé výživy a ještě navíc rostlinný výrobek. Nejde upřít, že tento nápoj z kokosu a rýže, jak je uvedeno na obale, působí jemně a lahodně, přesto na mě působí už lehce „přeznačkovaně", tím jak chce na sebe upozornit. Vegan, organic, bio, plant based...trochu mi jde z toho hlava kolem. Méně je někdy více. Pokud si však na alternativních produktech potrpíte, jistě vás nezklame.

Eliška Křížová

Když chcete víc než kávu

Vzhledem k vysoké koncentraci velkých řetězců Costa Coffee nebo Starbucks jen málokoho napadne navštívit jinou kavárnu. Pokud byste se ale náhodou na povánočních nákupech ocitli ve Westfield Chodov, zkuste Kavárnu Caprea! Je to jedna z mála zážitkových kaváren, kterou znám. Kromě toho, že je tu krásný stylový interiér, milá obsluha a domácí dobroty, je tu především čerstvě pražená prémiová káva z jejich vlastní pražírny, Matcha tee nebo špičkové sypané čaje Damman, které dostanete i s přesýpacími hodinami, abyste je správně vylouhovali a z čaje se uvolnily všechny látky.

Jana Tobrmanová Čiháková

Netypické, ale skvělé

Obvykle se jí k avokádové omáčce guacamole nachos. Za vyzkoušení ale stojí i varianta s hranolkami. U nás doma je to jedna z cest, jak do dětí dostat zeleninu. Pro děti připravuji guacamole bez koriandru a pepře, jen vidličkou rozmačkám 2 avokáda, trochu osolím a zakápnu limetkou. Hranolky pak připravím v troubě, abych eliminovala příjem tuků. Děti si pak na hranolky avokádovou směs nakládají sami, což je také baví.

Renata Rokůsková

 

 

 

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Užijte si piknik bez příprav. Chytré služby dnes vše vyřeší za vás

04.06.2020 | Najíst se venku pod palbou slunečních paprsků a s partou skvělých přátel nebo rodiny je sice skvělé, ale i nebezpečné. Ty největší dobroty totiž podléhají rychlé zkáze, při vysokých teplotách může být riziková už jen cesta na piknikové místo. Jsou ale možnosti, jak si užít parádní hostinu v trávě bez rizik a bez vláčení piknikového koše. Můžete si totiž vše nechat přivézt.

Do Prahy se vrací pivní kola. Nasednout budete moci už v sobotu

12.08.2020 | V sobotu přestane v širším centru Prahy platit zákaz takzvaných pivních kol, tedy vozítek servírujících alkohol skupinám turistů. Původní opatření magistrátu zrušil soud a dočasnému zákazu, který město zavedlo namísto něj, vyprší platnost.

Zásady správné manipulace s potravinami? Víte, jak se vyhnout rizikům?

11.08.2020 | Bolesti břicha, horečky, zvracení a průjem vás nemusejí přepadnout jen v exotických krajinách, salmonelóza a jiné bakteriální infekce potkají ročně stovky lidí i u nás a velmi často se tak stane z důvodu nesprávné manipulace s potravinami a jejich vzájemným kontaktem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont