Co nám neuniklo v lednu? Super kavárna ani hranolky s guacamole

Co nám neuniklo v lednu? Super kavárna ani hranolky s guacamole

31.01.2020 | Testujeme výrobky z potravinářského světa, restaurace i neotřelé recepty a tady jsou naši lednoví favorité!

Pufovaná čočka

Pufovaná čočka v mini raciolkách 99,44 %, mořská sůl a slunečnicový lecithin, nic více, nic méně. Chuťově vynikající, vysoký obsah bílkovin, ale i vlákniny (6 g/100g) – šlo by označit i na obale a využít výživové tvrzení „s vysokým obsahem vlákniny“. Je to určitě daleko lepší výrobek než rýžové pufované chlebíčky, jsou z naší tuzemské suroviny a všichni potřebujeme zvýšit konzumaci luštěnin.  Tady máme možnost místo rýže konzumovat čočku. Vřele doporučuji vyzkoušet.

Dana Gabrovská

Bio Dream & Joya Kokos

Rostlinný nápoj bio Dream & Joya Kokos je výrobek z kategorie zdravé výživy a ještě navíc rostlinný výrobek. Nejde upřít, že tento nápoj z kokosu a rýže, jak je uvedeno na obale, působí jemně a lahodně, přesto na mě působí už lehce „přeznačkovaně", tím jak chce na sebe upozornit. Vegan, organic, bio, plant based...trochu mi jde z toho hlava kolem. Méně je někdy více. Pokud si však na alternativních produktech potrpíte, jistě vás nezklame.

Eliška Křížová

Když chcete víc než kávu

Vzhledem k vysoké koncentraci velkých řetězců Costa Coffee nebo Starbucks jen málokoho napadne navštívit jinou kavárnu. Pokud byste se ale náhodou na povánočních nákupech ocitli ve Westfield Chodov, zkuste Kavárnu Caprea! Je to jedna z mála zážitkových kaváren, kterou znám. Kromě toho, že je tu krásný stylový interiér, milá obsluha a domácí dobroty, je tu především čerstvě pražená prémiová káva z jejich vlastní pražírny, Matcha tee nebo špičkové sypané čaje Damman, které dostanete i s přesýpacími hodinami, abyste je správně vylouhovali a z čaje se uvolnily všechny látky.

Jana Tobrmanová Čiháková

Netypické, ale skvělé

Obvykle se jí k avokádové omáčce guacamole nachos. Za vyzkoušení ale stojí i varianta s hranolkami. U nás doma je to jedna z cest, jak do dětí dostat zeleninu. Pro děti připravuji guacamole bez koriandru a pepře, jen vidličkou rozmačkám 2 avokáda, trochu osolím a zakápnu limetkou. Hranolky pak připravím v troubě, abych eliminovala příjem tuků. Děti si pak na hranolky avokádovou směs nakládají sami, což je také baví.

Renata Rokůsková

 

 

 

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Průzkum: Kvůli dvojí kvalitě nakupuje každý sedmý Čech v cizině

12.02.2020 | Dvojí kvalitu potravin považuje za problém 77 procent Čechů, zhruba každý sedmý kvůli tomu nakupuje v zahraničí nebo si odtud nechává zboží dovézt. Téměř třetina lidí některé potraviny kvůli tomu nekupuje. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti KPMG.

Už se to blíží, a tak pro vás máme tipy, jak vybrat vánočního kapra

18.12.2019 | Čím větší, tím lepší u kapříka neplatí. Maso je nejchutnější, pokud váží kolem dvou kil. Kromě dobře naplánovaného nákupu je také důležité následné uchování ryby do chvíle, než z ní bude připravena štědrovečerní večeře.

Potřebujeme jarní detox my nebo spíš prodejci detoxikačních kúr?

13.02.2020 | Detoxikace slibuje vyčistit organismus od škodlivých látek a zároveň něco zhubnout. Faktem ale je, že organismus už se čistí sám, a to díky ledvinám a játrům. I kilogramy, které rychle shodí, se brzy vracejí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont