Co nám neuniklo v lednu? Super kavárna ani hranolky s guacamole

Co nám neuniklo v lednu? Super kavárna ani hranolky s guacamole

31.01.2020 | Testujeme výrobky z potravinářského světa, restaurace i neotřelé recepty a tady jsou naši lednoví favorité!

Pufovaná čočka

Pufovaná čočka v mini raciolkách 99,44 %, mořská sůl a slunečnicový lecithin, nic více, nic méně. Chuťově vynikající, vysoký obsah bílkovin, ale i vlákniny (6 g/100g) – šlo by označit i na obale a využít výživové tvrzení „s vysokým obsahem vlákniny“. Je to určitě daleko lepší výrobek než rýžové pufované chlebíčky, jsou z naší tuzemské suroviny a všichni potřebujeme zvýšit konzumaci luštěnin.  Tady máme možnost místo rýže konzumovat čočku. Vřele doporučuji vyzkoušet.

Dana Gabrovská

Bio Dream & Joya Kokos

Rostlinný nápoj bio Dream & Joya Kokos je výrobek z kategorie zdravé výživy a ještě navíc rostlinný výrobek. Nejde upřít, že tento nápoj z kokosu a rýže, jak je uvedeno na obale, působí jemně a lahodně, přesto na mě působí už lehce „přeznačkovaně", tím jak chce na sebe upozornit. Vegan, organic, bio, plant based...trochu mi jde z toho hlava kolem. Méně je někdy více. Pokud si však na alternativních produktech potrpíte, jistě vás nezklame.

Eliška Křížová

Když chcete víc než kávu

Vzhledem k vysoké koncentraci velkých řetězců Costa Coffee nebo Starbucks jen málokoho napadne navštívit jinou kavárnu. Pokud byste se ale náhodou na povánočních nákupech ocitli ve Westfield Chodov, zkuste Kavárnu Caprea! Je to jedna z mála zážitkových kaváren, kterou znám. Kromě toho, že je tu krásný stylový interiér, milá obsluha a domácí dobroty, je tu především čerstvě pražená prémiová káva z jejich vlastní pražírny, Matcha tee nebo špičkové sypané čaje Damman, které dostanete i s přesýpacími hodinami, abyste je správně vylouhovali a z čaje se uvolnily všechny látky.

Jana Tobrmanová Čiháková

Netypické, ale skvělé

Obvykle se jí k avokádové omáčce guacamole nachos. Za vyzkoušení ale stojí i varianta s hranolkami. U nás doma je to jedna z cest, jak do dětí dostat zeleninu. Pro děti připravuji guacamole bez koriandru a pepře, jen vidličkou rozmačkám 2 avokáda, trochu osolím a zakápnu limetkou. Hranolky pak připravím v troubě, abych eliminovala příjem tuků. Děti si pak na hranolky avokádovou směs nakládají sami, což je také baví.

Renata Rokůsková

 

 

 

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zdanění tichého vína? Naprostý nesmysl!

16.09.2021 | Čeští vinaři odmítají případné zavedení spotřební daně na produkci tzv. tichého, tedy nešumivého vína. Podle nich by to poškodilo tuzemský trh a zvýhodnilo zahraniční vinaře. Na tiskové konferenci to řekl prezident Vinařské unie ČR Ondřej Beránek.

Hana Málková: Jak často jíst? Hlavní jídla ano, svačiny jsou dobrovolné

13.09.2021 | Názory v oblasti výživy jsou někdy rozporuplné a mnohdy se ani samotní odborníci neshodují. Týká se to i frekvence jídla, tedy kolikrát denně jíst a jaké pauzy by měly být mezi jídly. Někteří nutriční poradci doporučují jíst i 7x denně, jiní naopak tvrdí, že stačí jíst jen 2x denně. Kde je tedy pravda?

Šunky nejvyšší jakosti: Rozdíly i porušení vyhlášky

09.09.2021 | Šunky nejvyšší jakosti patří k těm nejkvalitnějším výrobkům z této kategorie masných výrobků, které jsou na trhu k dostání, obzvlášť, pokud jsou navíc ještě nositelkami známek KLASA, Regionální potravina či Vyrobeno podle české cechovní normy. Ale i mezi nejlepšími z nejlepších mohou být rozdíly – v chuti, konzistenci, ale i třeba co se týče plnění povinností legislativy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont