Cider

Cider

05.06.2015 | V restauraci jsem nedávno narazila na reklamu na cider. Neměla jsem ale odvahu ho vyzkoušet, neboť trend ovocných piv mě příliš nezaujal. Je cider vyráběn na stejném principu?

Cider není nápoj na pivním základě, jedná se o kvašený jablečný mošt. Základem není nikdy jen jeden druh, ale mix různých odrůd, jejichž složení je pro výslednou chuť rozhodující. Pravděpodobně jde o jeden z nejstarších alkoholických nápojů na světě, jeho zemí zaslíbenou je Anglie. Cider může sladký i suchý, kyselý, hořký i nasládlý, bez bublinek i šumivý. V každém případě vám ale pravděpodobně bude chutnat nejlépe řádně vychlazený. Obsah alkoholu se pohybuje od 0,5 až po 8,2 %.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

3 typy kávy, které musí znát i ten, který ji nepije

03.12.2019 | Proč na vás Ital bude divně koukat, když si objednáte picollo a co si objednat, když se necítíte na celý šálek cappuccina? Tady je kávový základ!

Jen podle chuti to nestačí: Jak na výběr kysaných mléčných výrobků?

23.10.2019 | Většina spotřebitelů si vybírá kysané mléčné výrobky podle jejich senzorických vlastností, tedy podle toho jak jim chutnají. To ale nestačí. Jak uvádí prof. Ing. Jana Dostálová, CSc., (VŠCHT, Společnost pro výživu), kysané mléčné výrobky bychom si měli vybírat i podle toho jaké živiny a v jakém množství obsahují.

Na vánoční cukroví jedině máslo s 80 % tuku, říká majitel pekárny

08.11.2019 | Odpovídá Jan Zeman, ředitel a majitel Biopekárny Zemanka

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont