Čeští potravináři budou soutěžit o titul Česká chuťovka

Čeští potravináři budou soutěžit o titul Česká chuťovka

21.05.2015 | Odborníci budou letos posedmé vybírat kvalitní potravinářské výrobky v soutěži o značku "Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2015". Předání ocenění v pražském Valdštejnském paláci se uskuteční 22. října. Za šest let existence soutěže značku získalo 282 potravin.

<

Do soutěže se mohou hlásit pouze čeští výrobci, kteří dodávají potraviny na český trh. Aby uspěli, musí mít jejich produkty vysoké chuťové vlastnosti a kvalitu, hodnotí se také design. Zároveň se letos popáté udělí cena "Dětská chuťovka". Výrobky v této kategorii bude hodnotit porota složená z členů Dětské tiskové agentury, žáků pražské ZŠ Londýnská a studentů pražské SPŠ potravinářských technologií v Podskalské ulici. "Organizátoři by rádi podpořili zájem mladé generace o uplatnění v potravinářském průmyslu, který řadu let klesá a reálně tak hrozí, že v budoucnu budou u nás chybět kvalifikovaní řezníci a další potravináři," řekl ředitel projektu Josef Sléha.
    Během předávání cen bude slavnostně dekorován "Rytíř české chuti", titulem bude poctěna jedna výrazná osobnost českého potravinářství. V loňském ročníku se jím stal František Horák z pivovaru Svijany za zásluhy o české pivo.
    Přihláška i pravidla soutěže jsou na webovém portálu soutěže, uzávěrka bude 18. září.

ceska

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vinná okénka jsou zpět. Itálie se vrátila k trendu z roku 1600

10.08.2020 | Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku vznikla kolem roku 1600 za morové epidemie. Dírou vysekanou ve zdi vinoték a obchodů, velkou tak akorát, aby se do ní vešla ruka a sklenice s vínem, obchodník podá zákazníkovi nápoj.

Žádné skupinky kuřáků. Ve Španělsku se přiostřují pravidla

14.08.2020 | Galicie na severozápadě Španělska a Kanárské ostrovy kvůli covidu-19 zakázaly kouření na veřejnosti v případě, že nelze dodržet bezpečnou vzdálenost dva metry. Zdůvodnily to mimo jiné těžším průběhem nemoci covid-19 u kuřáků.

Průzkum: Toaleta je vizitka podniku a vypovídá i o kuchyni

10.08.2020 | Americký výrobce hygienických papírů SCA Tissue North America zpracoval před lety průzkum o tom, co lidem na toaletách v restauracích vadí nejvíce. Výsledky hovoří jasně, návštěvníci jsou nejháklivější na neudržované toalety.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont