Čeští potravináři budou soutěžit o titul Česká chuťovka

Čeští potravináři budou soutěžit o titul Česká chuťovka

21.05.2015 | Odborníci budou letos posedmé vybírat kvalitní potravinářské výrobky v soutěži o značku "Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2015". Předání ocenění v pražském Valdštejnském paláci se uskuteční 22. října. Za šest let existence soutěže značku získalo 282 potravin.

<

Do soutěže se mohou hlásit pouze čeští výrobci, kteří dodávají potraviny na český trh. Aby uspěli, musí mít jejich produkty vysoké chuťové vlastnosti a kvalitu, hodnotí se také design. Zároveň se letos popáté udělí cena "Dětská chuťovka". Výrobky v této kategorii bude hodnotit porota složená z členů Dětské tiskové agentury, žáků pražské ZŠ Londýnská a studentů pražské SPŠ potravinářských technologií v Podskalské ulici. "Organizátoři by rádi podpořili zájem mladé generace o uplatnění v potravinářském průmyslu, který řadu let klesá a reálně tak hrozí, že v budoucnu budou u nás chybět kvalifikovaní řezníci a další potravináři," řekl ředitel projektu Josef Sléha.
    Během předávání cen bude slavnostně dekorován "Rytíř české chuti", titulem bude poctěna jedna výrazná osobnost českého potravinářství. V loňském ročníku se jím stal František Horák z pivovaru Svijany za zásluhy o české pivo.
    Přihláška i pravidla soutěže jsou na webovém portálu soutěže, uzávěrka bude 18. září.

ceska

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Merlot z vinařství Chateau Valtice převezl zlato z mistrovství světa

23.09.2020 | Prestižní Mistrovství světa vín z odrůdy Merlot a kupáží s minimálním množstvím 50 % zná  vítěze. Moravská vína na této mezinárodní vinařské soutěži získala hned 3 medaile.

Nákupní panika se nekoná, lidé ale upřednostňují online obchody

17.09.2020 | Internetové supermarkety Košík.cz a Rohlik.cz sledují od konce prázdnin zvýšený zájem o své služby. Vyšší poptávka se se začátkem školního roku podle nich dala čekat, na růst počtu nákupů mají ale vliv i zpřísňující se opatření proti koronaviru. Současný stav se však podle prodejců nedá srovnávat se situací na jaře, kdy lidé uskutečňovali nákupy na hranici paniky.

Vyvrácená legenda o "tataráku" + tipy, jak na něj vybrat kvalitní maso

23.09.2020 | Tatarský biftek neboli tatarák má své milovníky i odpůrce, ale málokdo by tušil, že pochází z Paříže, země zaslíbené prvotřídní gastronomii. Pokud patříte k těm, kteří si na této specialitě rádi pochutnají, vždy si dejte pozor na to, odkud maso pochází. Jedině na kvalitním a vyzrálém mase si totiž pochutnáte.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont