Čeští potravináři budou soutěžit o titul Česká chuťovka

Čeští potravináři budou soutěžit o titul Česká chuťovka

21.05.2015 | Odborníci budou letos posedmé vybírat kvalitní potravinářské výrobky v soutěži o značku "Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2015". Předání ocenění v pražském Valdštejnském paláci se uskuteční 22. října. Za šest let existence soutěže značku získalo 282 potravin.

Do soutěže se mohou hlásit pouze čeští výrobci, kteří dodávají potraviny na český trh. Aby uspěli, musí mít jejich produkty vysoké chuťové vlastnosti a kvalitu, hodnotí se také design. Zároveň se letos popáté udělí cena "Dětská chuťovka". Výrobky v této kategorii bude hodnotit porota složená z členů Dětské tiskové agentury, žáků pražské ZŠ Londýnská a studentů pražské SPŠ potravinářských technologií v Podskalské ulici. "Organizátoři by rádi podpořili zájem mladé generace o uplatnění v potravinářském průmyslu, který řadu let klesá a reálně tak hrozí, že v budoucnu budou u nás chybět kvalifikovaní řezníci a další potravináři," řekl ředitel projektu Josef Sléha.
    Během předávání cen bude slavnostně dekorován "Rytíř české chuti", titulem bude poctěna jedna výrazná osobnost českého potravinářství. V loňském ročníku se jím stal František Horák z pivovaru Svijany za zásluhy o české pivo.
    Přihláška i pravidla soutěže jsou na webovém portálu soutěže, uzávěrka bude 18. září.

ceska

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Expertka prozradila, jak chutná víno, které zrálo na oběžné dráze

05.05.2021 | Aukční síň Christie's dnes oznámila, že v soukromém prodeji nabízí lahev francouzského vína, která byla 14 měsíců na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Podle agentury AP se domnívá, že by se mohla prodat za částku okolo milionu dolarů (21,5 milionu Kč). Výtěžek má pomoci financovat další výzkum společnosti, která předloni víno na oběžnou dráhu vyslala.

Záhada předražených jablek: Ceny ovoce i zeleniny jsou v rukou obchodních řetězců

27.04.2021 | Pěstitelé zeleniny prodávají své zboží obchodním řetězcům za zhruba poloviční cenu, než jakou zaplatí spotřebitelé v obchodech. Na tiskové konferenci to řekl předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Petr Hanka. Na vině je podle něj kromě marží řetězců i vysoká daň z přidané hodnoty, která v ČR činí 15 procent, v jiných evropských státech je podle něj nižší.

Kommersant: Moskva zvažuje omezení dovozu českého zboží, například piva

25.04.2021 | Moskva v reakci na vyhoštění velkého počtu svých diplomatů z Prahy zvažuje podle listu Kommersant možnosti ekonomických sankcí proti České republice. Ruské úřady mohou omezit dovoz českého zboží, například piva, píše ruský list s odvoláním na dva zdroje z vládních kruhů, které jsou obeznámeny s diskuzí ohledně eventuálních postihů vůči Česku. Podle deníku je to jedna z variant ruské odpovědi na diplomatickou roztržku.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont