Česká vína opět vyhrávala. Gratulujeme!

Česká vína opět vyhrávala. Gratulujeme!

09.07.2021 | Ryzlink vlašský 2018 Reserva, pozdní sběr B/V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku získalo na putovní mezinárodní soutěži Concours Mondial de Bruxelles titul šampiona mezi bílými víny. Letošní ročník soutěže, kterou loni hostilo Brno, se odehrával v hlavním městě Lucemburska. Vína z České republiky letos získala také dvě velké zlaté medaile, sedm zlatých a 23 stříbrných. O výsledcích soutěže informoval v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast tuzemských vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Soutěže, která je od roku 2006 putovní a každý rok se odehrává v jiném městě, se letos účastnilo 10 000 vín ze 46 zemí. Vinaři z České republiky do soutěže letos přihlásili 141 vín od 26 vinařů a vinařství.

B/V vinařství se podařilo získat titul šampiona bílých vín už v loňském ročníku, kdy zabodovalo Hibernalem 2015, výběr z hroznů. Kromě velké zlaté medaile pro šampiona získalo letos další tři zlaté a tři stříbrné medaile.

"Je to pro nás velmi výjimečné období. Když jsme v loňském roce vyhráli kategorii bílých vín, bylo to pro nás neskutečné. Byl to v zásadě tak velký úspěch, že nás ani ve snu nenapadlo, že by se mohl někdy opakovat, natož že bychom stejnou kategorii obhájili i v následujícím roce," uvedl výkonný ředitel B\V vinařství Vlastimil Valenta.

Druhou velkou zlatou medaili si přiváží Znovín Znojmo za Tramín červený 2017, výběr z cibéb. Dvě zlaté medaile pak má ještě vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Dvě stříbrné medaile získalo vinařství Salabka z vinařské oblasti Čechy.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech byla v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se například v bulharském Plovdivu, italském Jesolu, portugalském Guimares, v Lucemburku, v Bratislavě a v roce 2020 také v Brně. Vinaři z České republiky se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vývoz potravin z Británie do EU výrazně klesl, nejhůře dopadlo hovězí a sýr

03.09.2021 | Vývoz potravin a nápojů z Británie do Evropské unie zaznamenal v první polovině roku "katastrofální" pokles kvůli překážkám obchodu spojeným s odchodem království z EU. Nejhůře zasažený je vývoz hovězího masa a sýrů. Uvedla to britská Federace pro potraviny a nápoje (FDF).

Z ordinace do ordinace aneb Víc než poutavá historie cukrové vaty

02.09.2021 | Cukrová vata. Připomíná nám dětství a chutná jako ten nejsladší sen. Děti se jí nemohou nabažit a po pár minutách samy lepí jako ty nadýchané chomáčky. Rodiče je varují před zubním kazem a snaží se jejich cukrový apetit krotit. Komické na tom celém je, že cukrovou vatu vymyslel zubař!

Medokomerc: Med zdraží o 20 %, na jaře už nebude vůbec

10.09.2021 | Med v dohledné době velmi rychle zdraží, a to až o pětinu. Na vině je nedostatečné množství medu letos vyprodukovaného v Česku a velmi výrazné zdražení medu na světových trzích, kde poptávka převyšuje nabídku. Kvůli aktuální nelehké situaci lze očekávat, že své podnikání ukončí zhruba 10 % evropských zpracovatelů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont