Česká vína opět vyhrávala. Gratulujeme!

Česká vína opět vyhrávala. Gratulujeme!

09.07.2021 | Ryzlink vlašský 2018 Reserva, pozdní sběr B/V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku získalo na putovní mezinárodní soutěži Concours Mondial de Bruxelles titul šampiona mezi bílými víny. Letošní ročník soutěže, kterou loni hostilo Brno, se odehrával v hlavním městě Lucemburska. Vína z České republiky letos získala také dvě velké zlaté medaile, sedm zlatých a 23 stříbrných. O výsledcích soutěže informoval v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast tuzemských vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Soutěže, která je od roku 2006 putovní a každý rok se odehrává v jiném městě, se letos účastnilo 10 000 vín ze 46 zemí. Vinaři z České republiky do soutěže letos přihlásili 141 vín od 26 vinařů a vinařství.

B/V vinařství se podařilo získat titul šampiona bílých vín už v loňském ročníku, kdy zabodovalo Hibernalem 2015, výběr z hroznů. Kromě velké zlaté medaile pro šampiona získalo letos další tři zlaté a tři stříbrné medaile.

"Je to pro nás velmi výjimečné období. Když jsme v loňském roce vyhráli kategorii bílých vín, bylo to pro nás neskutečné. Byl to v zásadě tak velký úspěch, že nás ani ve snu nenapadlo, že by se mohl někdy opakovat, natož že bychom stejnou kategorii obhájili i v následujícím roce," uvedl výkonný ředitel B\V vinařství Vlastimil Valenta.

Druhou velkou zlatou medaili si přiváží Znovín Znojmo za Tramín červený 2017, výběr z cibéb. Dvě zlaté medaile pak má ještě vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Dvě stříbrné medaile získalo vinařství Salabka z vinařské oblasti Čechy.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech byla v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se například v bulharském Plovdivu, italském Jesolu, portugalském Guimares, v Lucemburku, v Bratislavě a v roce 2020 také v Brně. Vinaři z České republiky se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Nepřátelé vitamínů: Vstřebávání ovlivňuje stres, prostředí i jídlo

23.07.2021 | Slovo vitamín v překladu znamená doslova životně důležitý amín. Organismus se tedy bez vitamínů neobejde. Předpokladem pro jejich přísun je kvalitní vyvážená strava a trocha toho slunce, což není tak složité tělu zajistit. I přesto může být vitamínový transfer neúčinný, existují totiž látky, které umějí vitamíny přetavit v neúčinný balast.

Už se na tom pracuje: Voda z Želivky bude bez farmak a xenobiotik

29.07.2021 | V současné době úpravna vody Želivka zásobuje přibližně 1,3 milionů obyvatel v Praze, ve Středočeském kraji a Kraji Vysočina (tj. zásobuje přibližně každého sedmého obyvatele České republiky). Její nová instalovaná filtrace umožňuje odstranit z pitné vody a z koloběhu v rámci životního prostředí maximum nežádoucích látek, tzv. mikropolutantů jako pesticidů a jejich metabolitů, farmak nebo xenobiotik.

Nealko drinky a navíc podle filmů. To potřebujete zkusit

03.08.2021 | Míchané nealkoholické drinky jsou tou nejlepší variantou pro letní dny. Mattoni jako partner filmového festivalu v Karlových Varech představuje dva nové, jež nezapřou inspiraci filmem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont