Celníci v Praze kontrolují prodejny kvůli padělané vodce

Celníci v Praze kontrolují prodejny kvůli padělané vodce

6. 6. 2018 | Pražští celníci dnes v devíti provozovnách v metropoli kontrolují, zda se v nich prodává padělaná vodka Stoličnaja.

Podle mluvčí pražských celníků Ivany Kurkové nejde o padělaný alkohol, nýbrž pouze o lahve, jejichž výrobce neměl souhlas majitele ochranné známky. Akce, která začala okolo 10:00, bude pokračovat i během odpoledne. Na kontroly upozornil server tn.nova.cz.

"Na devíti místech probíhá kontrolní akce, jelikož jsme zjistili, že se v různých provozovnách nebo večerkách prodává padělaná vodka Stoličnaja," řekla ČTK Kurková. Celníci zatím ve třech provozovnách objevili více než 20 padělaných lahví. "Nejedná se ale o padělaný obsah. Jde se o to, že výrobce který vyrábí lahve, neměl souhlas majitele řádně zaregistrované ochranné známky. Originální lahev vypadá jinak," upozornila Kurková. "I přes to jsme alkohol dali zkoumat do celně technické laboratoře, pro jistotu," doplnila mluvčí.

Celníci v provozovnách kontrolují i to, zda prodejci dodržují zákon o elektronické evidenci tržeb (EET). Na pochybení zatím přišli u dvou prodejců, kteří k nákupu nevystavili účtenku. Objevili také jednoho nelegálně pracujícího cizince.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Snížením DPH pivo ani restaurace nejspíš nezlevní, míní svazy

14. 6. 2018 | Snížením DPH na pivo, které dnes schválila vláda, nápoj nejspíš v restauracích nezlevní.

Při kontrole v tržnici SAPA inspekce našla plísně a škůdce

19. 5. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla při kontrole v pražské tržnici SAPA řadu hygienických i jiných problémů. Zakázala například užívání některých prostor kvůli výskytu škůdců a plísní.

Pivo na letošním Oktoberfestu opět podraží, padla hranice 11 eur

18. 6. 2018 | Pivo na mnichovském festivalu Oktoberfest letos opět podraží. Cena za tuplák se bude pohybovat od 10,70 do 11,50 eura (275 až 296 korun), informovala tento týden radnice bavorské metropole.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.