Calimero aneb Vaječňák s kopcem šlehačky

Calimero aneb Vaječňák s kopcem šlehačky

04.11.2015 | Máte rádi sladké teplé nápoje? Pak právě pro vás je Calimero tím pravým.

<

Doba přípravy: 5 minut

Ingredience: 3 cl vaječného likéru (Božkov), 3 cl speciálu mandlového či kávového (Božkov), 1 šálek espressa, smetana ke šlehání

Postup: Smíchejte vaječný a mandlový či kávový likér a vše dobře prohřejte. Horkou směs přelijte do sklenice a na hladinu opatrně přilijte espresso. Nakonec ozdobte šlehačkou vyšlehanou ze smetany ke šlehání a ihned servírujte.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Harayiss, tak chutná Izrael: Máme pro vás recept

28.08.2020 | Harayiss, bohatý wrap z tradičního izraelského pečiva se zeleninou, sekaným biftekem a sezamovo-petrželovou pastou patří mezi nejoblíbenější izraelské pokrmy. Jeho chuť je naprosto jedinečná. Máte chuť? My zas recept, jak jej připravit!

Jó třešně zrály! Upečte z nich skvělý štrúdl

12.08.2020 | Štrúdl z jablek je klasika. Třešně si ale také výborně rozumí s listovým těstem a když přidáte ještě mascarpone, vznikne neodolatelná kombinace, která si to namíří na vaše chuťové pohárky!

Tip na rychlou večeři: Vaječná fritata

14.08.2020 | Míchaná už každý zná a volským okem také nepřekvapíte - i když nutno podotknout, že udělat jej opravdu dobré je také umění? Servírujte dnes večer fritatu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont