Borůvková polévka (Blåbärssoppa)

Borůvková polévka (Blåbärssoppa)

10.03.2015 | S vyzkoušením této typicky švédské polévky nemusíte čekat na léto, borůvky můžete použít i rozmražené.

<

Doba přípravy: 20 minut, pro 4 osoby

Ingredience: 350 g borůvek, 4 lžíce moučkového cukru, 700 ml vody, 1,5 lžíce bramborového škrobu

Postup: Pokud používáme zmražené borůvky, necháme je rozmrazit. Nasypeme je to hlubší pánve, pár si jich necháme na ozdobu. Přidáme cukr a vodu. Přivedeme k varu a necháme rozpustit cukr. Vaříme na mírném ohni po dobu asi 25 minut, dokud se borůvky nezačnou rozpadat, a směs sundáme z ohně. Škrob rozmícháme v troše vody a přilijeme k polévce. Vrátíme na oheň a mícháme, dokud směs nezhoustne. Pokud je potřeba, přidáme cukr. V zimě podáváme polévku horkou, ale stejně dobrá je i vychlazená.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Polévka nemusí být vždy teplá. Osvěžte se těmi studenými

10.08.2020 | K letním měsícům neodmyslitelně patří ovoce, které může být zpracováváno mnoha nejrůznějšími způsoby. Hitem letošního léta jsou ovocné polévky, vyzkoušeli jste už tuto lahůdku?

Večeře od Bohyně kuchyně: Risotto s popencem, candátem a bílým vínem

27.07.2020 | Dejte šanci netradičním chutím. Máme pro vás recept, který jste určitě ještě nezkoušeli, přitom je jednoduchý, na každý pád výtečný a navíc přímo od Bohyně kuchyně!

Salát s kaktusem a kozím sýrem

22.09.2015 | Kaktusu se nebojte - při přípravě lze použít i ten v konzervě a na báječné chuti salátu tento fakt nic nezmění.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont