Borůvková polévka (Blåbärssoppa)

Borůvková polévka (Blåbärssoppa)

10.03.2015 | S vyzkoušením této typicky švédské polévky nemusíte čekat na léto, borůvky můžete použít i rozmražené.

Doba přípravy: 20 minut, pro 4 osoby

Ingredience: 350 g borůvek, 4 lžíce moučkového cukru, 700 ml vody, 1,5 lžíce bramborového škrobu

Postup: Pokud používáme zmražené borůvky, necháme je rozmrazit. Nasypeme je to hlubší pánve, pár si jich necháme na ozdobu. Přidáme cukr a vodu. Přivedeme k varu a necháme rozpustit cukr. Vaříme na mírném ohni po dobu asi 25 minut, dokud se borůvky nezačnou rozpadat, a směs sundáme z ohně. Škrob rozmícháme v troše vody a přilijeme k polévce. Vrátíme na oheň a mícháme, dokud směs nezhoustne. Pokud je potřeba, přidáme cukr. V zimě podáváme polévku horkou, ale stejně dobrá je i vychlazená.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Servírujte virgin drinky, tady jsou tipy od barmana

06.09.2019 | Jiří Boháč letos pro Mattoni připravil čtyři zcela nové recepty na nealko koktejly inspirované aktuálními trendy. Drinky odlehčil a do jejich složení zařadil tropické ovoce, sirupy i populární matchu. Jejich umíchání zvládne doma každý, kdo se chce osvěžit nebo překvapit přátele na party.

Kouzla a čáry s podzimními surovinami z našeho kraje

29.10.2019 | S nadcházejícím podzimem dozrává spousta lokálního ovoce, zeleniny a plodů, které jsou typické pro náš kraj. Ale protože je jich všude plno a jsou snadno k sehnání, občas na jejich úžasné vlastnosti zapomínáme.

Top recepty podzimu aneb Toto rozhodně musíte vyzkoušet!

25.11.2019 | Máme pro vás šest skvělých receptů, které si nejde neoblíbit. Přesvědčete se sami, čeká vás neotřelé propojení chutí!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont