Bezový květ

Bezový květ

20.05.2015 | Jak správně sbírat a zpracovávat květy bezu?

<

Květen je ideálním obdobím pro sběr léčivých bylinek. Vypravit se tak můžeme pro bezový květ, který lze připravit na slano (obalený a usmažený například jako květák) nebo na sladko (pokrm obalený v těstíčku a osmažený se nazývá kosmatice). Z květů, které trháme nejlépe za sucha a před úplným rozvinutím, lze vyrobit i léčivý sirup, víno nebo domácí limonádu. Sušený se používá k výrobě čaje jako pomocník při léčbě nachlazení, trávicích potíží, dny a revmatizmu. Pro jeho léčivé účinky kdysi dostávali novomanželé jednu rostlinku bezu jako svatební dar.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Cukrářka Olga Ceralová: Základ skvělého dortu je piškot + recept!

03.06.2020 | Olga Ceralová peče dorty už víc než 12 let… s láskou a nadšením. V Dortisimo, kde aktuálně působí, nebo na akcích pro cukráře z celého Česka – Dortosraz, jehož je organizátorkou, se ráda naučí něco nového. Na co ale nedá dopustit je beztak piškot, který ji kdysi naučila babička.

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

Jak poznat kvalitní vejce a slaninu?

27.04.2020 | Akademie kvality společně s odborníky vám poradí, jak uspokojit nejenom chuťové buňky, ale i pocit, že děláte něco pro svou kondici. Jíst kvalitně se prostě vyplatí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont