Bezlepkový dort s ovocem

Bezlepkový dort s ovocem

13.08.2017 | Jak se osvěžit v horkých letních dnech? Pokud jste ve svém životě narazili na „nepřítele“ jménem lepek, máme pro vás tip na perfektní letní osvěžení. Ať už jste příznivec moderních výživových trendů nebo vás zdravotní stav donutil dodržovat bezlepkovou dietu, recept na lahodný a osvěžující ovocný dort z bezlepkových piškotů, určitě zpříjemní letní odpoledne vám i celé rodině.

Ingredience:

1 měkký tvaroh
1 zakysaná smetana
1 šlehačka
3 vanilkové cukry
3 balíčky Bezlepkových piškotů (např. z Kávovin)
5 lžic šťávy z ovoce
Máslo a kokos na vymazání a vysypání formy
Ovoce dle chuti (např. jahody, maliny, borůvky)

Postup:

Šlehačku ušlehejte do tuha a smíchejte s ostatními ingrediencemi. Na dno formy, která je lehce vymazaná máslem a vysypaná kokosem, vyskládejte piškoty, na které naneste asi polovinu směsi. Pak dle chuti vyskládejte různé druhy ovoce a piškoty. Vše pak zakryjte druhou polovinou směsi. Nechat ztuhnout v chladu. Nakonec můžete dort ozdobit čerstvým ovocem.

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vánoční mlsání trochu jinak

22.12.2017 | Mlsáte rádi, ale už vás nebaví vanilkové rohlíčky, včelí úly či pracny? Nebo baví, ale chcete na vánoční tabuli zařadit i něco zdravého? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli „ano“, zkuste nové recepty s netradiční ingrediencí.

Jak skvěle uvařit z Regionálních potravin? Zkuste tyto 4 recepty

29.10.2018 | Přesvědčte se sami o kvalitě potravin oceněných značkou Regionální potravina a vyzkoušejte je ve své kuchyni. Připravili jsme pro vás výběr jednoduchých receptů, které se výborně hodí do podzimní kuchyně, ale zároveň osvěží váš jídelníček.

„Vyvoněná“ sýrová pochoutka

19.04.2017 | Rádi si dopřáváte jednu z nejaromatičtějších sýrových pochoutek - Romadur? Chcete se o něm dozvědět nějaké zajímavosti? Tak čtěte dále a my vás necháme nahlédnout pod „madeťáckou“ pokličku.

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.