Bezlepkový dort s ovocem

Bezlepkový dort s ovocem

13.08.2017 | Jak se osvěžit v horkých letních dnech? Pokud jste ve svém životě narazili na „nepřítele“ jménem lepek, máme pro vás tip na perfektní letní osvěžení. Ať už jste příznivec moderních výživových trendů nebo vás zdravotní stav donutil dodržovat bezlepkovou dietu, recept na lahodný a osvěžující ovocný dort z bezlepkových piškotů, určitě zpříjemní letní odpoledne vám i celé rodině.

Ingredience:

1 měkký tvaroh
1 zakysaná smetana
1 šlehačka
3 vanilkové cukry
3 balíčky Bezlepkových piškotů (např. z Kávovin)
5 lžic šťávy z ovoce
Máslo a kokos na vymazání a vysypání formy
Ovoce dle chuti (např. jahody, maliny, borůvky)

Postup:

Šlehačku ušlehejte do tuha a smíchejte s ostatními ingrediencemi. Na dno formy, která je lehce vymazaná máslem a vysypaná kokosem, vyskládejte piškoty, na které naneste asi polovinu směsi. Pak dle chuti vyskládejte různé druhy ovoce a piškoty. Vše pak zakryjte druhou polovinou směsi. Nechat ztuhnout v chladu. Nakonec můžete dort ozdobit čerstvým ovocem.

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Artyčok: Připravte si lahůdku, na kterou nedal dopustit už Homér

22.02.2019 | Poměrně známou zeleninu spousta z nás ještě neochutnala, což je škoda, protože má mnoho blahodárných účinků.

Vánoční mlsání trochu jinak

22.12.2017 | Mlsáte rádi, ale už vás nebaví vanilkové rohlíčky, včelí úly či pracny? Nebo baví, ale chcete na vánoční tabuli zařadit i něco zdravého? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli „ano“, zkuste nové recepty s netradiční ingrediencí.

Máte zásoby jablečného moštu? Využijte ho v receptech!

08.10.2017 | Napadlo vás někdy využít v kuchyni mošt a zpestřit si tímto lahodným mokem některé pokrmy?

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!