Americká palírna nabízí bourbon ochucený bobřími výměšky

Americká palírna nabízí bourbon ochucený bobřími výměšky

13. 6. 2018 | Americká palírna Tamworth Distilling z New Hampshire přišla s novým bourbonem se speciální příchutí. Její výrobek nazvaný Eau De Musc je mimo jiné ochucený výměšky z pachových žláz bobra nazývaných kastoreum, píše agentura AP.

Kastoreum se dlouhodobě používá jako příchuť a je na malém seznamu složek, které americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) označuje jako "všeobecně uznávané za bezpečné".

Palírna na svých internetových stránkách uvedla, že kastoreum v sobě snoubí tóny maliny a kůže a krémové vanilkové aroma, které je běžné u lihovin uchovávaných dlouhou dobu v sudech.

Dalšími přísadami bourbonu jsou maliny, kopytník kanadský, jedlové jehličí, březová kůra a javorový sirup.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Tesla podala žádost o ochrannou známku na nápoj Teslaquila

14. 10. 2018 | Americký výrobce elektrických aut Tesla požádal americký úřad pro patenty a ochranné známky o zaregistrování ochranné známky Teslaquila.

Japonské sýry se připravují na evropskou konkurenci

21. 10. 2018 | Vzpomíná na to, jako kdyby to bylo včera. Kazuhiko Očiai objevil při návštěvě Francie nespočetné druhy sýrů: tvrdé, měkké, krémové... To jej přivedlo k tomu, aby změnil svou profesi.

Maltská rodina uchovává živou starou tradici sběru soli

19. 10. 2018 | Josephina Xuerebová při spalujícím slunečním žáru pečlivě zametá sůl pocházející ze Středozemního moře na malé hromádky.

Aktuální číslo

V prodeji od 1. 10.