Americká palírna nabízí bourbon ochucený bobřími výměšky

Americká palírna nabízí bourbon ochucený bobřími výměšky

13. 6. 2018 | Americká palírna Tamworth Distilling z New Hampshire přišla s novým bourbonem se speciální příchutí. Její výrobek nazvaný Eau De Musc je mimo jiné ochucený výměšky z pachových žláz bobra nazývaných kastoreum, píše agentura AP.

Kastoreum se dlouhodobě používá jako příchuť a je na malém seznamu složek, které americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) označuje jako "všeobecně uznávané za bezpečné".

Palírna na svých internetových stránkách uvedla, že kastoreum v sobě snoubí tóny maliny a kůže a krémové vanilkové aroma, které je běžné u lihovin uchovávaných dlouhou dobu v sudech.

Dalšími přísadami bourbonu jsou maliny, kopytník kanadský, jedlové jehličí, březová kůra a javorový sirup.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vrací se "švábí mléko" jako nový trend superpotravin?

17. 6. 2018 | Módní gastro-trendy, jako jsou cronuty - donuty z těsta na croissanty nebo živočišné uhlí přidávané prakticky do čehokoli, přicházejí a po svých obrazných patnácti minutách slávy upadají do zapomnění.

EK nabídla jednotný postup ke zjišťování dvojí kvality potravin

14. 6. 2018 | Evropská komise dnes nabídla orgánům členských zemí jednotnou metodiku k porovnávání složení a vlastností potravy prodávaných v různých zemích EU v podobných obalech.

Bochemie začne vyrábět kosmetiku z použitého fritovacího oleje

21. 6. 2018 | V Česku se začne vyrábět kosmetika a další chemické přípravky z použitého fritovacího oleje. Novou továrnu na recyklaci odpadního oleje postaví ve svém areálu za zhruba 14 milionů eur (cca 362 milionů korun) bohumínská společnost Bochemie.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.