Aloe vera

Aloe vera

30.03.2014 | Mohu si vypěstovat rostlinu aloe vera doma? Jak je náročná na podmínky?

<

Rostlinu lze dnes již zakoupit v každém větším květinářství. Chceme-li však její blahodárné účinky využívat okamžitě, je lepší vybírat rostliny již starší a větší. Dle odborníků nejintenzivnější sílu má aloe alespoň tři roky stará.

Na pěstování není aloe náročná. Je však důležité jí dopřát hodně světla. Ideální je teplota kolem 25 °C, a jelikož nesnese příliš vody, při zalévání musíme být opatrní. Zalévat stačí čas od času vydatně a mezi jednotlivými zálivkami by měla hlína téměř vyschnout, rostlina má totiž v dužnatých listech dostatečné zásoby vody. Největším nebezpečím je právě zahnívání listů, které je obvykle způsobeno nadměrným zaléváním. Díky pouštnímu původu jí nevadí ani suchý vzduch, proto může stát i nad topením.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Také odkrajujete špičku banánu?

07.07.2020 | Také vás babičky s oblibou strašily, že nesmíte jíst špičky od banánů, protože mohou být jedovaté?

Pravý nebo "levý": Vyznáte se v kaviáru?

15.09.2020 | Kaviár patří mezi vyhlášené delikatesy. Ne všechny rybí jikry konzervované v soli jsou kvalitní. Kaviár rozlišujeme dokonce hned na tři druhy. Koupit si můžete pravý, nepravý nebo kaviárovou pastu.

3 odborníci vyvrací 10 mýtů o mase, které stále ještě kolují mezi spotřebiteli

25.06.2020 | maso je jediným plnohodnotným zdrojem bílkovin využitelných pro lidské tělo a také rezervoárem vitamínů, zvlášť A, E, D a B. Předpokladem je samozřejmě konzumace masa kvalitního. Naštěstí je ho na českém trhu dostatek. Stačí si jen SPRÁVNĚ vybrat a nepodléhat mýtům, které přežívají po celé generace.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont