Alkohol i bez občanky? Pro některé prodejce žádný problém!

Alkohol i bez občanky? Pro některé prodejce žádný problém!

30.12.2019 | Zákaz prodeje alkoholu mladistvým stále ještě není samozřejmostí. Inspekce odhalila porušení zákona hned ve 132 případech.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila ve třetím čtvrtletí 198 případů porušení zákona zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Z toho ve 132 případech prodejci porušili zákaz prodeje a podávání alkoholických nápojů osobě mladší 18 let, informoval dnes v tiskové zprávě mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Inspekce uložila od července do konce září za porušení zákonných předpisů 764 pokut ve výši přes 4,2 milionu korun.

Inspektoři při kontrole prodeje, nabízení a skladování tabákových výrobků a alkoholických nápojů provedli za třetí čtvrtletí 1698 kontrol. "U 895 zjistila porušení právních předpisů, což představuje 52,7 procenta z celkového počtu provedených kontrol," poznamenal Fröhlich.

Porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zjistila inspekce ve 198 případech, z toho ve 132 případech provozovatelé prodali alkohol mladistvým. V dalších 44 případech prodejce neumístil viditelný text o zákazu prodeje alkoholických nápojů lidem mladším 18 let, sedmkrát se toto pochybení týkalo chybějícího textu o zákazu prodeje tabákových výrobků mladistvým.

U 189 kontrol využili pracovníci ČOI mladistvé figuranty, při 175 kontrolách spolupracovali s dalšími orgány státní správy, především s policisty, hasiči, celníky a hygieniky, v několika případech také s městskou policií, obecním úřadem či Českou inspekci životního prostředí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Je vám lépe bez lepku? 3 recepty, kde se obejdete bez bílé mouky

23.01.2020 | Ať už vám lepek nedělá dobře, nebo jste se rozhodli, že se vzdáte nepříliš populární bílé mouky, nemusíte se vzdávat zároveň i mlsání. Máme pro vás recepty, které stojí za to vyzkoušet!

Pojďme rozzářit talíře

27.05.2019 | Což takhle zpříjemnit si ráno dozlatova usmaženými lívanečky s ovocem, marmeládou, skořicí nebo tvarohem? A pamatujete na Pštrosí vejce? I takovým tradičním receptem může zazářit. Vaše děti budou nadšené. Nakupujte kvalitu s chutí! Tato loga vám napomohou při výběru opravdu kvalitních potravin.

Něco se peče: Cukrářské trendy na rok 2020

15.01.2020 | Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont