Alkohol i bez občanky? Pro některé prodejce žádný problém!

Alkohol i bez občanky? Pro některé prodejce žádný problém!

30.12.2019 | Zákaz prodeje alkoholu mladistvým stále ještě není samozřejmostí. Inspekce odhalila porušení zákona hned ve 132 případech.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila ve třetím čtvrtletí 198 případů porušení zákona zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Z toho ve 132 případech prodejci porušili zákaz prodeje a podávání alkoholických nápojů osobě mladší 18 let, informoval dnes v tiskové zprávě mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Inspekce uložila od července do konce září za porušení zákonných předpisů 764 pokut ve výši přes 4,2 milionu korun.

Inspektoři při kontrole prodeje, nabízení a skladování tabákových výrobků a alkoholických nápojů provedli za třetí čtvrtletí 1698 kontrol. "U 895 zjistila porušení právních předpisů, což představuje 52,7 procenta z celkového počtu provedených kontrol," poznamenal Fröhlich.

Porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zjistila inspekce ve 198 případech, z toho ve 132 případech provozovatelé prodali alkohol mladistvým. V dalších 44 případech prodejce neumístil viditelný text o zákazu prodeje alkoholických nápojů lidem mladším 18 let, sedmkrát se toto pochybení týkalo chybějícího textu o zákazu prodeje tabákových výrobků mladistvým.

U 189 kontrol využili pracovníci ČOI mladistvé figuranty, při 175 kontrolách spolupracovali s dalšími orgány státní správy, především s policisty, hasiči, celníky a hygieniky, v několika případech také s městskou policií, obecním úřadem či Českou inspekci životního prostředí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Stav nouze? Stát připravený není!

28.02.2020 | Státní rezervy požadovanou zásobu jídla na tři dny nesplňují, mají ho na 1,3 dne, sdělil dnes ČTK předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr.

Nastartujte výhry s Klasáčkem! Fond má novou soutěž o tři automobily

25.11.2019 | Státní zemědělský intervenční fond spustil již šestý ročník velké spotřebitelské soutěže o atraktivní ceny. Hlavní výhrou jsou tři automobily značky Škoda Scala Ambition, ale ani ostatní soutěžící z řad nakupujících nepřijdou zkrátka.

Potřebuje naše tělo detox: Jak se nechytit na marketingovou udičku

28.02.2020 | Opět se strhla mediální masáž na téma detoxikace. Proč se doporučuje právě na jaře a je pro váš organismus doopravdy přínosem, nebo jde o jen o nafouknutý marketingový trik?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Březnové jarní číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont