Alkohol i bez občanky? Pro některé prodejce žádný problém!

Alkohol i bez občanky? Pro některé prodejce žádný problém!

30.12.2019 | Zákaz prodeje alkoholu mladistvým stále ještě není samozřejmostí. Inspekce odhalila porušení zákona hned ve 132 případech.

<

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila ve třetím čtvrtletí 198 případů porušení zákona zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Z toho ve 132 případech prodejci porušili zákaz prodeje a podávání alkoholických nápojů osobě mladší 18 let, informoval dnes v tiskové zprávě mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Inspekce uložila od července do konce září za porušení zákonných předpisů 764 pokut ve výši přes 4,2 milionu korun.

Inspektoři při kontrole prodeje, nabízení a skladování tabákových výrobků a alkoholických nápojů provedli za třetí čtvrtletí 1698 kontrol. "U 895 zjistila porušení právních předpisů, což představuje 52,7 procenta z celkového počtu provedených kontrol," poznamenal Fröhlich.

Porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zjistila inspekce ve 198 případech, z toho ve 132 případech provozovatelé prodali alkohol mladistvým. V dalších 44 případech prodejce neumístil viditelný text o zákazu prodeje alkoholických nápojů lidem mladším 18 let, sedmkrát se toto pochybení týkalo chybějícího textu o zákazu prodeje tabákových výrobků mladistvým.

U 189 kontrol využili pracovníci ČOI mladistvé figuranty, při 175 kontrolách spolupracovali s dalšími orgány státní správy, především s policisty, hasiči, celníky a hygieniky, v několika případech také s městskou policií, obecním úřadem či Českou inspekci životního prostředí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

"Maso" z 3D tiskárny míří na talíře. Distributoři jej budou nabízet už příští rok

01.07.2020 | Izraelská firma Redefine Meat hodlá ještě letos v luxusních restauracích otestovat novou nabídku náhražky masa. Bude vyrobeno na 3D tiskárnách a distributorům masa ho chce firma začít dodávat příští rok.

Vytěžte z jídla MAXimum: Tyto kombinace zvyšují účinek

02.07.2020 | Víte, že i když jíte poměrně zdravě, pestře a vyváženě, může váš organismus přesto poněkud strádat? Nesprávnými kombinacemi jednotlivých potravin totiž nemusíte vstřebat všechny potřebné živiny, které byste vstřebat mohli. Máme pro vás pár tipů, jak správně poskládat výběr surovin.

I pečivo se musí dobře vybírat. Tipy na nákup

29.05.2020 | Cereálie neboli obiloviny představují pro většinu lidské populace důležitou složku potravy, jsou základem výživové pyramidy. Víte ale, které pečivo je pro lidský organismus nejprospěšnější?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont