Kalkulátor BMI

...

Potraviny oceněné značkou KLASA byly loni skoro bez vady

18. 1. 2018 | ČTK

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) loni nezjistila žádné porušení bezpečnostních parametrů u potravin oceněných značkou KLASA a Regionální potravina.

Obě ocenění uděluje ministerstvo zemědělství nejpoctivějším a nejkvalitnějším výrobkům. Inspektoři zkontrolovali 228 potravin. Pouze ve třech případech zjistili drobné nedostatky například ve značení, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj bývají u ostatních potravin řádově vyšší podíly nevyhovujících vzorků.

Inspekce pravidelně už 15 let kontroluje potraviny označené národní značkou kvality KLASA. Loni inspektoři kontrolovali 173 takto označených potravin. "Pouze dva výrobky nevyhověly v některém z hodnocených parametrů. Jednalo se o jakostní parametr chuť a značení," uvedl mluvčí.

Inspektoři také hodnotili 55 šarží potravin oceněných značkou Regionální potravina. Nevyhověl jediný vzorek, a to v parametru jakost.

Značka KLASA je prestižním oceněním pro nejpoctivější a nejkvalitnější výrobky. Ministerstvo zemědělství ji uděluje od roku 2003. Logo KLASA na obalech výrobků pomáhá zákazníkům v orientaci při nákupu.

Značka Regionální potravina oceňuje nejlepší výrobky z každého kraje. Už osmým rokem ji také uděluje ministerstvo zemědělství výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekt má za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich nákupu.


 

Diskuse

Vstoupit do diskuze