Kalkulátor BMI

...

Znovín Znojmo získal titul absolutního šampiona v Izraeli

6. 12. 2017 | ČTK

Znovín Znojmo díky svému Ryzlinku rýnskému 2015, ledovému vínu vyhrálo titul absolutního šampiona na mezinárodní soutěži vín Terravino Izrael. Moravští a čeští vinaři si odvážejí 27 medailí. V soutěži byly vzorky ze 30 zemí. Vinařský fond to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Tuzemští vinaři si z Izraele odvážejí také 18 zlatých a 9 stříbrných medailí. Rulandské bílé 2015 z Habánských sklepů získalo ocenění za nejlepší vino v kategorii sedm až 10,99 dolaru a zlatou medaili. Davinus si za Sommelier Select Pálavu 2016, pozdní sběr odváží stříbrnou medaili a ocenění za nejlepší víno v kategorii 11 až 16,99 dolaru. Velkou zlatou medailí byl oceněn také Sauvignon 2016, výběr z bobulí z Vinařství Čech.

"Je to další neskutečný úspěch pro Českou republiku. Výsledky jsou umocněné skutečností, že v některých kategoriích bylo pro udělení zlaté medaile nutné dosáhnout hranice 90 bodů," uvedl Miroslav Majer ze společnosti DAVINUS, který letos předsedal jedné z hodnotících mezinárodních komisí.

V Izraeli se našim vínům tradičně daří. Z dosavadních dvanácti ročníků se moravská vína stala absolutním mezinárodním šampionem hned šestkrát. Dvakrát se jím stalo víno Vinselektu Michlovský, po jednom šampionovi mají Vinařství Čech, Štěpán Maňák a Mikrosvín Mikulov. Zajímavostí soutěže je, že se odehrává ve filištínském městě Ashdod na cestě mezi Jaffou a Gazou, které je devatenáctkrát zmiňováno v Bibli.


 

Diskuse

Vstoupit do diskuze