Kalkulátor BMI

...

Budvar se představí na Expo, do Kazachstánu vyváží světlý ležák

7. 6. 2017 | ČTK

Pivovar Budějovický Budvar se zúčastní mezinárodní výstavy Expo Astana v Kazachstánu, která začne 10. června. Do země vyváží pivo přes 20 let. V restauraci českého pavilonu bude české pivovarnictví reprezentovat čepovaný světlý ležák Budweiser Budvar.

Do Kazachstánu vyváží pivovar světlý ležák značky Budweiser Budvar v lahvích a sudech. Kolik piva do této země exportuje, pivovar nezveřejnil. Celkový export Budvaru činil loni 973.000 hektolitrů, meziročně se zvýšil o 8,5 procenta.

"Značka Budweiser Budvar je tam vnímána jako ambasador českého piva a symbol kvality. Od účasti na Expo očekáváme výrazné zvýšení povědomí o naší značce a jejím českém původu nejen v Kazachstánu, ale i v dalších zemích tohoto regionu," řekla vedoucí exportního oddělení Budvaru Renata Pánková. Výstavu by mělo podle odhadů navštívit za tři měsíce až šest milionů lidí.

Ekonomická situace v Kazachstánu se podle Pánkové od počátku letošního roku pomalu zlepšuje. Roste tak i poptávka po importovaném pivu. "Díky tomu nyní rozšiřujeme sortiment o sudové pivo, které bude v nabídce ve vybraných restauracích jak v Astaně, tak v Almaty," řekla Pánková s tím, že pivo Budweiser Budvar je na kazašském trhu vnímáno jako superprémiová značka, čemuž odpovídá i konečná cena pro spotřebitele.

Podle údajů Českého svazu pivovarů a sladoven činil loni export Budvaru 973.000 hektolitrů, meziročně se zvýšil o 8,5 procenta. Budvar loni prodal 1,61 milionu hektolitrů piva, což je nejvíce v jeho historii. Podíl exportu na produkci byl loni 60,4 procenta, na celkovém exportu piva z České republiky se v roce 2016 podílel Budvar 22,5 procenta. Pivovar, který vlastní stát, letos investuje 750 milionů korun.

V českém pavilonu na Expo v Astaně se představí i společnost Caravan Beverage Group, výhradní dovozce prémiového ležáku Budweiser Budvar do Kazachstánu. Návštěvníci výstavy si budou moci koupit tmavý a světlý ležák v třetinkových lahvích nebo plechovky se světlým ležákem.

Česká restaurace na Expo bude mít 40 míst. Šéfkuchaři Filip Bárta a Pavel Vrbka navaří tradiční české speciality a zvěřinu. V menu se objeví pečená kachna s knedlíkem a zelím, srnčí se šípkovou omáčkou nebo jelení steak s omáčkou z lišek.


 

Diskuse

Vstoupit do diskuze