Kalkulátor BMI

...

Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili

15. 5. 2017 | ČTK

Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili na 24. ročníku mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles, která se letos konala ve Španělsku.

Velká zlatá medaile se uděluje pouze mimořádným vínům. V soutěži bylo 9080 vín z 50 zemí světa, uvedl dnes Vinařský fond v tiskové zprávě.

Zámecké vinařství Bzenec získalo ocenění za Rulandské bílé 2015, výběr z hroznů. Kromě toho vinaři z České republiky vezou 13 zlatých a 20 stříbrných medailí. Soutěže se zúčastnilo 88 vín z České republiky. Mezi oceněnými jsou například Habánské sklepy, vinař Štěpán Maňák nebo Vinařství Pavlov. "Každý ročník Concours Mondial se koná na jiném místě, abychom pomohli propagaci vín a vinařské turistiky vybraného regionu a jejich zviditelnění na mezinárodní úrovni," uvedl ředitel soutěže Thomas Costenoble. Letos měli vinaři možnost navázat kontakty s renomovanými experty ze španělského regionu Castilla y León.

Podle Pavla Kršky z Národního vinařského centra bylo letošní hodnocení poměrně přísné. "Kromě úspěchu vín jsme triumfovali také na poli degustátorském. Náš hodnotitel Josef Balík byl vyhlášen nejlepším degustátorem při vyhodnocování hodnotitelů vín na minulém ročníku soutěže," uvedl Krška.


 

Diskuse

Vstoupit do diskuze